VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
19 Mayıs 2013 Pazar | Anasayfa > Haberler > 1500 kişi sokakta kitap okudu
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

1500 kişi sokakta kitap okudu

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinin başlattığı Gediz Okuyor kampanyası kapsamında yaklaşık 1500 kişi kitaplarını aldı, sokaklarda kitap okudu.

Kampanyaya kitap okuyarak destek veren, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, öğrencilerin güzel bir iş yaptıklarını dile getirerek, onların kendilerinin kitap okuduğuyla kalmadığını, bu hareketi ilçe geneline de yaydıklarını söyledi. Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda edinildiğini belirten, Çorumluoğlu, "Kentin caddelerinin kitap okuyan insanlarla dolu olması kadar daha güzel bir görüntü olamaz. Bu kampanyayı başlatanlara canı gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

Okulun Edebiyat Öğretmeni Davut Yılmaz da daha önce Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği tarafından "Türkiye Okuyor" kampanyasının ülke genelinde başlatıldığını, bu kampanyaya kendilerinin de Gediz’den ses verdiklerini ifade etti.

Kampanya vesilesiyle kitap bağışı da aldıklarını belirten Davutoğlu, insanların evlerindeki atıl kitapları bağışlamalarını ve sloganlarının ise "okuduklarınızı biz de okuyalım" olduğunu kaydetti. Kampanyaya, Dumlupınar Üniversitesi Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Hamdi Melih Saraoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Orman İşletme Müdürü Nurettin Dağdelen, okul ve daire müdürleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Paylaş