VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
23 Mayıs 2013 Perşembe | Anasayfa > Haberler > 2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri verildi
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri verildi

Klasik müzik üzerine çalışmalarını sürdüren sanatçılara verilen 2013 Andante Dergisi Donizetti Klasik Müzik Ödülleri sahiplerini buldu.

Beyoğlu Belediyesi işbirliği ve KÜSAV desteğiyle bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri, Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri yılın bestecisi dalında Kamran İnce, yılın piyanisti dalında Özgür Aydın, yılın orkestrası dalında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, yılın korosu dalında İstanbul Avrupa Korosu, yılın orkestra şefi dalında Hakan Şensoy, yılın bale-dans yapımı dalında “V. Murad”, yılın genç müzisyeni dalında (30 yaş altı) Mehmet Erhan Tanman, yılın genç müzisyeni dalında (17 yaş altı) Veriko Tchumburidze, yılın klasik müzik etkinliği dalında Antalya Uluslararası Piyano Festivali, yılın klasik müzik albümü dalında “Benyamin Sönmez Anısına” ÇAĞSAV Müzik’e verildi.

Özel Başarı Ödülü'ne Buğra Gültek ve Epilog Yayınları, halkoylamasıyla belirlenen Yılın Klasik Müzik Sanatçısı Ödülü'ne ise Burak Tüzün değer görüldü. Birbirinden değerli birçok konuğun katıldığı ödül töreni düzenlenen kokteyl ile son buldu.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam