VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
23 Mayıs 2013 Perşembe | Anasayfa > Haberler > 2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri verildi
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri verildi

Klasik müzik üzerine çalışmalarını sürdüren sanatçılara verilen 2013 Andante Dergisi Donizetti Klasik Müzik Ödülleri sahiplerini buldu.

Beyoğlu Belediyesi işbirliği ve KÜSAV desteğiyle bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri, Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 2013 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri yılın bestecisi dalında Kamran İnce, yılın piyanisti dalında Özgür Aydın, yılın orkestrası dalında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, yılın korosu dalında İstanbul Avrupa Korosu, yılın orkestra şefi dalında Hakan Şensoy, yılın bale-dans yapımı dalında “V. Murad”, yılın genç müzisyeni dalında (30 yaş altı) Mehmet Erhan Tanman, yılın genç müzisyeni dalında (17 yaş altı) Veriko Tchumburidze, yılın klasik müzik etkinliği dalında Antalya Uluslararası Piyano Festivali, yılın klasik müzik albümü dalında “Benyamin Sönmez Anısına” ÇAĞSAV Müzik’e verildi.

Özel Başarı Ödülü'ne Buğra Gültek ve Epilog Yayınları, halkoylamasıyla belirlenen Yılın Klasik Müzik Sanatçısı Ödülü'ne ise Burak Tüzün değer görüldü. Birbirinden değerli birçok konuğun katıldığı ödül töreni düzenlenen kokteyl ile son buldu.

Paylaş

İtimatGaliba en iyisi bir çırpıda söylemek. Doktorların yaptığı gibi. Ekim’den beri kanser tedavisi görüyorum ve biraz daha yolum var.

Devam
15 Eylül 2017 Yıl : 13
Sayfa : 163