VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
11 Kasım 2018 Pazar | Anasayfa > Haberler > 21 günde hayatı değiştirme kılavuzu
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

21 günde hayatı değiştirme kılavuzu

Herkes güzel bir gelecek hayaliyle doludur. Güzel bir yaşam, güzel arkadaşlıklar, mutlu bir evlilik, iyi bir iş… Geleceği yönlendirmek ne kadar mümkün? Erkan Sarıyıldız’ın kaleme aldığı “Geleceğini Değiştirme Kılavuzu”, güzel bir yaşam hayali kuranlar için bir nevi yol haritası sunuyor.

İPEK CEYLAN ÜNALANErkan Sarıyıldız, 10 yıla 7 kitap sığdırmış bir isim. Roman, kişisel gelişim, öykü. Şimdi ise karşımıza “Geleceğini Değiştirme Kılavuzu” ile çıktı. “İnsan kendi geleceğini değiştirebilir mi?” sorusundan yola çıkan kitap, hayatı bilinçli bir şekilde dönüştürebilecek bilimsel ve ruhsal bilgiler sunuyor ve 21 günde geleceği şekillendirmeyi vaad ediyor.


“Geleceğini Değiştirme Klavuzu”nda 21 günlük bir programla geleceği yönlendirme formülü sunuyorsunuz. Bu oldukça sıra dışı bir iddia. Geleceği değiştirebilmek ne ile mümkün?
“Geleceği Değiştirme Kılâvuzu”, bir süredir kendi hayatımda deneyimlediğim bir yolculuğun kitaplaşmış hali aslında. Uzun süredir bu tarz mantıksal dönüşümler üzerine kafa yoruyorum. Kitapta da yer verdiğim pek çok şey aslında benim deneyimleyip olumlu sonuç aldığım şeyler. Olumlu karşılıklar alınca hayattan, ben de bu deneyimleri pek çok kişiye anlattım ve uyguladık birlikte. Hayatlarımızdaki dönüşümlere şahit olduk. Madem böyle bir bilince vardım bunu bir kitapla anlatmalıyım diye düşündüm, ortaya bu kitap çıktı. Mesela ben, bugünden yarını dizayn edip onu yaşamayı görmenin keyfini yaşıyorum. Düşünün bir proje tasarlıyorsunuz kafanızda. Bu projeyi nasıl tasarlarım nasıl ilerterim diye düşünmeye başlıyorsunuz. Burada o projenin olacağına inanıp inanamamanın sonuç üzerine etkisi olabiliyor. Orada kendi gücünle de onu manipüle edebileceğini, ince ince dokuyabileceğini farkına varmak sizin elinizde aslında. Ben hayatıma girmesini istediğim şeylerin takır takır kapımdan girdiğini gördüm, görüyorum. Dolayısıyla önce kendi gücünün farkına varmakla başlıyor her şey. Bu sorunuzun cevabı kitapta gizli.

Yani ifade ettiğiniz durum, önsezi gibi bir şey mi?
Önsezi değil. Ben bugün, düşündüğüm şeyle ilgili bir şey gelmesini seçiyorum. Karar verdiğim konuyu seçtiğim anda o konuyla ilgili birisi mutlaka geliyor. Çok keyifli bir süreç. Daha geçen gün büyük festivallere vs. katılmak istiyorum dedim kendi kendime. O gün bir danışanım festival organizasyonları yaptığını söyledi ve beni de davet etti. Bu sihri gördüğümde, bunun bir metodu olmalı diye düşündüm. Aslında bu dünya çapında çok satan “Secret”tan başlayan bir yolculuk ama benim bahsettiklerim daha farklı. Çok basit değil, burada önemli olan hayat karşısında ısrarlı olmak. Ben şunu istiyorum hadi hemen olsun diye bir şey olamaz, o süreci sağlayan siz olmalısınız. Tesadüf değil, basamaklı bir kişisel dönüşüm gerek.

“Basamaklı bir kişisel dönüşüm gerek” derken neler yapmalıyız yani?
Bir kere kendini durdurmayı bırakman lazım. Şunu gördüm ki en çok kendimizi biz durduyoruz. Baktım hep kafamda ‘olmaz ki’ , ‘nasıl girsin ki’, ‘hak etmiyorum ki’ söylemleri dönüyor. Yani bunu aşmadığında olmuyor hiçbir şey. Aşmayı öğrenmemiz gerek. Yani o yüzden o kitap yazılmalıydı.

Siz aynı zamanda kişisel dönüşüm üzerine eğitimler de veriyorsunuz. Sizi çok etkileyen danışanlarınız da oluyordur. Örnek verebileceğiniz bir hikâye var mıdır?
Tabi birkaç tane. Bir çok tane hatta.

Sizi en çok etkileyen?
İki tanesi çok etkiledi. Sanatçı bir arkadaşım daha kendi rüştünü ispatlamamış bir sanatçıyken çalışmaya başladı. Çok güzel ilerledik. Bu süreci aştığımızda, “Geleceği Değiştirme Kılavuzu”ndaki projeyi yapalım dedim. Paraya ihtiyacı vardı. Manevi bir şey yapmak daha zor ve uzun olabilir. Maddi bir şey yapmak daha kolaydır diyerek başladık. İki üç hafta sonra bir telefon; ‘Erkan Abi biliyor musun yıllar önce çektiğim bir kredide fazladan ödediğim faizi iade etmek için aradılar, geldi para’ dedi. Nasıl oldu diyorum, şimdi bu yöntemin bir artısı var, çok geniş bir alanı var. Öngörülebilir bir yoldan gelmiyor size. Tamamen mucizevi yöntemlerle geliyor hayatına bu yaratımlar.

Paylaş