VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
15 Ekim 2018 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > 2. Kayseri Kitap Fuarı başladı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

2. Kayseri Kitap Fuarı başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyse tarafından bu yıl 2.si düzenlenen ‘Kayseri Kitap Fuarı’, ‘Okuyan ve Okutan Şehir’ sloganıyla kitapseverlere kapılarını açtı.


Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde 13 Ekim Cumartesi günü başlayan organizasyon, hafta sonunu kitaplara ayıran Kayserili kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. 21 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek olan fuarda, bir hafta boyunca 250’den fazla yazarın söyleşi ve imza etkinlikleri düzenleyeceği fuara bu yıl İlber Ortaylı, Beşir Ayvazoğlu, Canan Karatay, Ahmet Şimşirgil, Erhan Afyoncu, Hülya Koçyiğit, Semih Kaplanoğlu gibi birçok ünlü isim katılacak.Fuarın ilk gün konuklarından Milli Savunma Üniversitesi Rektörü, tarihçi ve yazar Prof. Dr. Erhan Afyoncu, “Türkiye’de son 30 yılda kültürel anlamda çok büyük gelişmeler oldu. Kayseri Kitap Fuarı inşallah böyle devam eder. Kayseri çevreden illeri de çekebiliyor. Kültürel hayatımız için son derece önemli bir fuar.” ifadelerine ver verirken geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen fuara davet edilmesine karşın yaşadığı rahatsızlık nedeniyle katılamadığını dile getiren ünlü yazar Beşir Ayvazoğlu ise ‘’O kadar çok övgüsünü duymuştum ki keşke hasta olmama rağmen gidebilseydim demiştim. İkincisine katılma şansı buldum. Şimdiye kadar gezdiğim kitap fuarlarının en güzellerinden birisiydi’’ dedi.Kayseri Büyükşehir Belediyesi, fuar kapsamında düzenlenen programlara halkın rahat ulaşabilmesi adına, şehrin belirli noktalarından ücretsiz servis hizmeti sunuyor. Bunun yanında çocuklu ailelerin fuarı rahat gezebilmeleri için Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş (KAYMEK) tarafından ücretsiz kreş hizmeti de sağlanıyor.

130’u aşkın yayınevinin katıldığı fuarda önemli bir sosyal sorumluluk projesine de imza atılıyor. Kayseri Büyük Şehir Belediyesi’nin başlattığı kampanya ile geri dönüşüm malzemesi getiren katılımcılara ücretsiz kitap hediye edilecek.

Fuar 21 Ekim'e kadar açık kalacak.

Paylaş