VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
20 Ağustos 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > 32. İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu Belli Oldu
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

32. İstanbul Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu Belli Oldu

32. İstanbul Kitap Fuarı’nın bu seneki onur konuğu Çin Halk Cumhuriyeti oldu. 2-10 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan fuara Çin, 100’e yakın yayınevi ve 17 önemli yazarla katılacak.

2-10 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 32. İstanbul Kitap Fuarı bu sene Çin Edebiyatı’nın önemli yazarlarını ağırlayacak. Çin Halk Cumhuriyeti, Tie Ning, Wang Gang gibi yaklaşık 17 önemli isimle fuardaki etkinliklerde yer alacak. Etkinlik kapsamında, hem fuar alanında hem de İstanbul’un farklı mekanlarında çeşitli paneller, söyleşiler, kaligrafi sanatının önemli isimleriyle yapılacak olan atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

32. İstanbul Kitap Fuarı’nın ana teması olan “Tarih: Geçmişteki Gelecek” ile ortaklık kuran Çin, “İpek Yolu- Yeni Sayfa” sloganını benimseyen etkinliklerle gelenekselden moderne Çin Edebiyatı’na odaklanacak. Çin’den 100’e yakın yayınevinin katılacağı fuarda, Çin standında toplam 6 binden fazla sayıda kitap ve 10 binden fazla yayın bulunacak.

Çin Halk Cumhuriyeti, fotoğraf ve antik kitaplardan oluşan önemli iki sergiyi de, “Güzel Çin” başlığıyla fuar katılımcılarına sunacak.

Paylaş