VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
30 Ekim 2013 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı özel dosyası
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı özel dosyası

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 2-10 Kasım 2013 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek olan 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı yaklaşık 690 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı, 300 etkinlik ile kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.

KONUK ÜLKE: ÇİN
32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Onur Konuğu olarak belirlenen Çin Halk Cumhuriyeti, 2-5 Kasım 2013 tarihleri arasında Uluslararası salonda yer alacak. Çin’den 100’ün üzerinde yayınevi katılırken fuar süresince yazarların katılımıyla etkinlikler düzenlenecek. Çin edebiyatının önemli isimleri fuarın konuğu olacak. Çin Halk Cumhuriyeti yayın sektörünün önde gelen temsilcileriyle Türkiye’den yayıncılarla bir araya gelerek sektörel buluşmalar gerçekleştirecektir.

FUARA ÖZEL İNDİRİMLER İÇİN TIKLAYINIZ...

ONUR YAZARI: PROF. DR. TANER TİMUR
Ana temanın “Tarih: Geçmişteki Gelecek” olarak belirlendiği kitap fuarının bu yılki onur konuğu tarihçi ve akademisyen Prof. Dr. Taner Timur. Fuar süresince Prof. Dr. Taner Timur’un da katılımıyla paneller ve söyleşiler düzenlenecek. Ayrıca fuara özel TÜYAP tarafından, Timur'un yaşamı ve çalışmalarından oluşan bir kitap hazırlanıyor.

İMZA GÜNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

FUARIN YENİLİKLERİ
Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl yayıncılık sektörünün gelişen yüzlerini yani dijital yayıncılık, e-kitap ve yeni uygulamalarını “Dijital Yayınlar” salonu ile okuyucu ve katılımcılarla buluşturacak. Salon içinde yer alacak olan forum alanında sektördeki gelişmeler ve yenilikler katılımcılarla buluşacak. Kitap Fuarı’nın bir diğer yeniliği ise özellikle öğrencilere yönelik tüm kaynak kitapların bir arada yer aldığı Eğitim ve Kaynak Kitaplarla Sınavlara Hazırlık Salonu olacak.

ETKİNLİK PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

FUAR SÜRESİNCE GEÇERLİ ÜCRETSİZ SERVİSLER
32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında; hafta sonu ise geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilir.

BAKIRKÖY DENİZ OTOBÜSLERİ İSKELESİNDEN OTOPARKI
Gidiş: 09.30 - 15.00 saatleri arasında her yarım saatte bir hareket edecek.
Dönüş: 14.00 - 19.00* saatleri arasında her saat başı hareket edecek.
* Haftasonu fuar alanından son otobüs hareket saati 20.00 olacaktır. Fuarın son günü 10 Kasım’da ise 19.00’da olacaktır.

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİNDEN (Fındıklı)
Gidiş : 10.00 - 13.00
Dönüş : 16.00

Paylaş