VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
07 Ekim 2013 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı programı açıklandı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı programı açıklandı

Bu sene 2 Kasım 2013 Cumartesi günü kapılarını açmaya hazırlanan İstanbul Kitap Fuarı etkinlik programı açıklandı.

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 2-10 Kasım 2013 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece’de düzenlenecek olan 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 650 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı, 300 etkinlik ve yüzlerce imza ile kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor. Bugünden itibaren yayınlanacak imza günleri ve etkinlik programına www.istanbulkitapfuari.com sitesinden ulaşılabilir.

Onur yazarının Prof. Dr. Taner Timur olduğu ve ana temanın “Tarih: Geçmişteki Gelecek” olarak belirlendiği kitap fuarı bu sene yurtdışından 20 konuk yazar, yüzlerce imza günü ve tematik etkinliklerle kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bu sene fuarın ilk dört günü, 2-10 Kasım 2013, açık kalacak Uluslararası Salon kapsamında Çin Halk Cumhuriyeti olarak yer alacak. Çin Halk Cumhuriyeti’den yaklaşık 100 yayınevinin katılımıyla düzenlenecek konuk ülke etkinlikleri kapsamında söyleşiler, paneller ve kaligrafi sanatından atölye çalışması gerçekleşecek.

İstanbul Kitap Fuarı’nda “Tarih: Geçmişteki Gelecek” teması, “Çocuk Edebiyatı” ve yazarların katılımıyla okuma saati ve söyleşiler, “Yayıncılık Sektörü ve Profesyonel Buluşmalar” başlıkları altında 300 etkinlik gerçekleştirilecek.

Kitap fuarını sosyal medyadan takip edin
Kitap fuarıyla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, katılımcı yayınevlerini, imza günleri ve etkinlik programıyla ilgili her türlü güncel haberi www.facebook.com/istanbulkitapfuari, www.twitter.com/kitapfuari ve www.instagram/kitapfuari
üzerinden takip edilebilir.

Kitap fuarı ziyaret saatleri değişti
32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi günlerde öğrenci ve okulların fuarı daha rahat ziyaret edebilmeleri için kapılarını bir saat erken açacak. Kitap fuarı, hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise geçtiğimiz yıllarda 10 Kasım 2013 Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecek.

Paylaş