VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
09 Mayıs 2013 Perşembe | Anasayfa > Haberler > 4. Diyarbakır Kitap Fuarı başlıyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

4. Diyarbakır Kitap Fuarı başlıyor

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yaycılar Birliği işbirliği ile düzenlenen “Diyarbakır 4. Kitap Fuarı” 14-19 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

“Diyarbakır 4. Kitap Fuarı”nda bu sene geniş bir konu yelpazesi içinde konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi gibi 50 kültür etkinliğine 150 kadar yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacak. Ayrıca düzenlenecek imza günlerinde 300 yazar okurlarıyla buluşma imkânı bulacak. Gelecek hafta açılacak fuarın ziyaretçi sayısının 100 bini bulacağı düşünülüyor.

Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen geçen yılki fuara 130, bu yıl ki fuara ise 150 yayınevinin katılacağını kaydeden Baştımar, şöyle konuştu:

“Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek fuarda geniş bir konu yelpazesi içinde konferans, söyleşi, panel ve şiir dinletisi gibi 50 kültür etkinliği yapılacak. Kitap fuarında 300 yazar imza günlerinde okurlarıyla bir araya gelecek. Geçen yılki fuarı 98 bin kişi ziyaret etmişti, bu yılki ziyaretçi sayısının 100 bini aşmasını bekliyoruz. Kitap fuarına Diyarbakır’ın yanı sıra bölgedeki çok sayıda il ve ilçeden ziyaretçi de geliyor. Fuar, ayrıca Surdibi Fotoğraf Sergisi’ne de ev sahipliği yapacak.”

AHMED ARİF MEMLEKETİ DİYARBAKIR’DA

Fuar kapsamında edebiyatımızın usta isimlerinden Ahmed Arif’in şiirlerinden oluşan “Hasretimden Prangalar Eskittim” adlı oyun, Tiyatro Kumpanyası tarafından sahnelenerek ilk kez Diyarbakırlı seyircilerle buluşacak. Kemal Kocatürk’ün oyunculuğu ve yönetmenliği üstlendiği oyun TÜYAP ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla 15 Mayıs Çarşamba akşamı Diyarbakır Şehir Tiyatrosu’nda ücretsiz izlenebilir.

Girişin ücretsiz olacağı fuar, 14-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında 10.30-19.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Paylaş

Yeni sayı yeni heyecanBu ay kapağımıza Türk edebiyatının yaşayan en büyük yazarlarından Selim İleri'yi aldık. Selim İleri, edebiyatta 51 yılı geride bıraktı ve bu yıl karşımıza iki yeni romanla çıktı.

Devam