VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
23 Haziran 2010 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > 7"nci yılımızı menemenle kutladık
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

7""nci yılımızı menemenle kutladık

5""incisi düzenlenen VatanKitap""ın bu seferki kahvaltısında VatanKitap""ın 7""nci yaşı kutlandı. İşte kahvaltıdan doğum günü mesajları!

"Beni en çok etkileyen sİcaklığı ve enerjisi"
Egemen ipek
(April Yayıncılık Genel Yayın Yönetmeni)

VatanKitap, aynı gemide olduğumuz edebiyat dünyasının, yani kitap ekleri, yayıncılar, yazarlar ve eleştirmenler dünyasının her bir üyesince takdir edilen hızlı ve enerjik bir yayın. Burada emeği geen herkesi tebrik etmek ve teşekkür etmek lazım. Beni en ok etkileyen sıcaklığı ve enerjisi... Gerekten bir yayıncı gözüyle bakınca bizi önemsediğini hissediyoruz. Bunu hissettirmeye devam ettike başarısı daha da çoğalacaktır.

"Hoş ve herkese açılan bir platform"
Vivet Kanetti

Bir kere hakikaten Buket"in olağanüstü enerjik, yaratıcı enerjisi çok önemli burada... Çok hoş bir ekip kurdu Vatan Kitap için... Kitap ekine çok daha farklı bir okuma getirdi. Ağırlıklı değil; hoş ve herkese açılan bir platform oluşturdu. 17"nci yılda inşallah birbirimizin ve kitapların ismini hâlâ hatırlayarak yine böyle bir kahvaltıda olacağız.

"Güçlü yazar kadrouyla öne çıkıyor"
Sırma Köksal
(Everest Yayınları Genel Yayın Yönetmeni)

Kitap ekleri kitapların okura ulaşmasında çok önemli yere sahip... Nice 7 yaşlara! VatanKitap"ın önemi bence çok gülü bir yazar kadrosuna sahip olması. Diğer eklerle arasındaki farkı herhalde okurlar da takdir ediyordur.

"VatanKitap"ı seviyorum!"
Ahmet Tulgar
(Gazeteci-yazar)

Bir kere VatanKitap"ı çıktığından beri takip ediyorum. Türkiye"de kültür yayınları yapmanın ne kadar zor olduğunu da biliyorum. Vatan Gazetesi"nin 7. yılına basan bu eki desteklemiş olması da çok güzel... Burada ekibin de önemi var. Başta Buket olmak üzere Canan"ın ve diğerlerinin eke verdiği emek ortada... Her sayıda çok çok güzel çıkıyor, çok doyurucu oluyor. VatanKitap"ı seviyorum, yazmak da hoşuma gidiyor. Nice 17, 27 yıllar diliyorum.

"VatanKitap bu sektörün lokomotifi"
Özlem Yaşarlar
(Doğan Kitap Kurumsal İletişim Müdürü)

Biz, VatanKitap"ın bu sektörün lokomotifi olduğunu düşünüyoruz. Mutlaka haftalık olması lazım, çünkü aylık bize yetmiyor. Sektör çalışanları olarak bunu ısrarla vurguluyoruz. Nice nice yedi yıllar diyoruz.

"Kendi kimliği ve kişiliği olan bir ek"
Ahmet Ümit

VatanKitap, 7 yıl önce ilk ortaya çıktığından beri ben de yazılarımla destek veriyorum. 7 yıl içinde kendi kişiliği ve kimliği olan bir ek haline geldi. Bu sebepten de aylık olarak değil, haftalık görme arzusundayım. Umuyorum ki 77 yaşını kutlarız. Buket Aşçı da hâlâ VatanKitap"ın başında olur.

"VatanKitap edebiyatın modern yüzü"
Hamdi Koç

VatanKitap benim için edebiyatın modern yüzünü temsil ediyor. Şimdiye kadar memlekette edebiyat dergileri yahut eklerinin yaptıkları taraflı ve ideolojik yayınlardan, yarattıkları yeni yazarlardan bıkmıştım. Buket Aşçı ve VatanKitap medeni bir renk kattı edebiyat dünyamıza. Varlığından çok memnunum. Umuyorum 70 yaşında da bunları konuşuyor oluruz.

"Daha 7 yıl mı oldu?!"
Nermin Mollaoğlu
(Kalem Ajans"ın sahibi)

Daha 7 yıl mı oldu, ben 17 sanıyordum! Vatan Kitap"ın okuyucuyu yönlendirmede ve kitaba götürmede büyük bir potansiyel taşıdığını düşünüyorum. Bu yüzden iyi ki var!

"Sayesinde aziz bir dostum oldu"
Selim İleri

VatanKitap"ı ilk sayıdan başlayarak bugüne kadar takip ettim. Çok kutlarım. Ayrıca VatanKitap sayesinde Buket Aşı gibi çok aziz bir dostum oldu.

"Nice asal senelere"
Vedat Bayrak
(Alfa yayın Grubu Sahibi)

VatanKitap gibi kaliteli ve keyifle okunan bir kitap ekinin olması, biz Alfa Yayın Grubunu hep mutlu etti ve edecek. Çünkü VatanKitap"ın kapak anlayışı, seçtiği konular ve kaliteli yazar kadrosu yayına başladığı ilk günden beri kitap dünyasına hareket kattı. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ben sadece bir yayıncı olarak değil, kendini bildi bileli kitaplarla yaşayan bir okur olarak, VatanKitap"ın her sayısını merakla bekliyorum. Nice asal senelere...

"Değişimde rol üstlendi"
Müge İplikçi

Nice yıllara diyorum... Geçen 7 yılda Türkiye"de ve kitap dünyasından birçok şey hızla değişti. Neyse ki kitap ekleri bu değişimi dengeleyerek aksettirdiler okurlara. VatanKitap da bu değişimde rol üstlenen kitap eklerinden... VatanKitap"ı, hem bir okuru hem de yazarı olarak en yakın zamanda haftalık olarak görmeyi umut ediyorum.

Paylaş