VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
01 Nisan 2013 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > 81 İle 81 Kütüphane Projesi
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

81 İle 81 Kütüphane Projesi

”81 İle 81 Kütüphane Projesi” kapsamında İstanbul'da toplanan yaklaşık 10 bin kitapla Van, Bitlis ve Mardin’de kütüphane kurulacak.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nden yapılan yazılı
açıklamada, proje çerçevesinde yaklaşık 10 bin kitap toplandığı belirtilerek,
kitaplarla Van, Bitlis ve Mardin’de önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi 2
ilkokul ile engelliler derneğinde kütüphane kurulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, hem kütüphanenin açılacağı okullara giderek öğrencilerle bir araya gelecek, onlara hediyeler verecek hem de yerel yetkilileri ziyaret edecek.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam