VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
24 Mayıs 2016 Salı | Anasayfa > Haberler > Ayşe Kulin ''Premio Roma Ödülü''nde finalist gösterildi
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Ayşe Kulin 'Premio Roma Ödülü'nde finalist gösterildi

Ayşe Kulin Nefes Nefese isimli romanıyla İtalya'nın en prestijli roman ödüllerinden Premio Roma Ödülüne aday.


Ayşe Kulin'in İtalya'da "L'Ultimo Treno Per Istanbul" (İstanbul'a Son Tren) adıyla Newton Compton Yayınevi tarafından yayımlanan "Nefes Nefese" adlı romanı, ödülün dün açıklanan en iyi yabancı roman kısa listesinde yer aldı. Finale kalan 5 yazar arasına giren Ayşe Kulin 24 Haziran'da Roma'da yapılacak törenle sahibini bulacak olan ödüle Kulin ile beraber ABD'den Roger Hobbs, Fransa'dan Charles Juliet, İngiltere'den Matt Haig ve İsrail'den Lavie Tidhar aday gösterildi.

ABD’de 200 BİNİN ÜZERİNDE SATTI

Bugüne kadar İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Çince ve Felemenkçe dahil olmak üzere 34 ülkede yayımlanan "Nefes Nefese" sadece ABD'de 200 binin üstünde sattı. Ayşe Kulin 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan ödül gecesinde ödül komitesinin davetlisi olarak Roma'da bulunacak ve çeşitli söyleşiler verecek.
Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam