VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
29 Nisan 2014 Salı | Anasayfa > Haberler > Cannes Film Festivali''nin jüri üyeleri açıklandı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Cannes Film Festivali'nin jüri üyeleri açıklandı

Bu yıl 67'ncisi düzenlenecek Cannes Film Festivali'nin senaryo yazarı ve yapımcı Jane Campion başkanlığındaki jüri üyeleri açıklandı. Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan da Kış Uykusu filmiyle Altın Palmiye için yarışacak.

Festivalde daha önce açıklandığı gibi jüri başkanlığını Yeni Zelandalı senaryo yazarı ve yapımcı Jane Campion yapacak.

İŞTE JÜRİ ÜYELERİ

"Fransız oyuncu Carole Bouquet, Amerikalı senaryo yazarı ve yönetmen
Sofia Coppola, İranlı oyuncu Leyla Hatami, Güney Koreli oyuncu Jeon Do-yeon, Amerikalı oyuncu Willem Dafoe, Meksikalı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Gael Garcia Bernal, Çinli yönetmen Jia Zhangke, Danimarkalı yönetmen ve yapımcı Nicolas Winding."

14-25 Mayıs'ta düzenlenecek festivalde 18 film "Altın Palmiye" için yarışacak.

Festival, trafik kazasında hayatını kaybeden Monaco Prensesi ve ünlü sinema oyuncusu Grace Kelly'nin hayatını konu alan "Grace of Monaco" filminin yarışma dışı gösterimiyle başlayacak.

NURİ BİLGE CEYLAN YİNE YARIŞIYOR

"Kış Uykusu" filmiyle "Altın Palmiye" için yarışacak Nuri Bilge Ceylan'ın, 2003 yılında 56. Cannes Film Festivali'nde yarışan "Uzak" isimli filmi, Altın Palmiye'den sonra festivalin ikinci önemli ödülü olan 'Büyük Jüri Ödülü'nü (Grand Prix) almıştı. Ceylan, 2008 yılında da "Üç Maymun" filmiyle "En İyi Yönetmen Ödülü"nü almış, 64. Cannes Film Festivali'nde ise "Bir Zamanlar Anadolu'da" filmiyle "Büyük Jüri" ödülüne layık görülmüştü.

Paylaş

İtimatGaliba en iyisi bir çırpıda söylemek. Doktorların yaptığı gibi. Ekim’den beri kanser tedavisi görüyorum ve biraz daha yolum var.

Devam
15 Eylül 2017 Yıl : 13
Sayfa : 163