VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
23 Mayıs 2016 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > HAFTANIN ÖNE ÇIKAN ETKİNLİKLERİ
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

HAFTANIN ÖNE ÇIKAN ETKİNLİKLERİ

Edebiyat dünyasında haftanın öne çıkan etkinlikleri şöyle;24 MAYIS

Yaşar Kemal’le edebî yolculuk

Erendiz Atasü, Faruk Duman ve Gürsel Korat’ın konuk olarak katılacağı söyleşide, Yaşar Kemal edebiyatının Türk edebiyatına olan etkileri konuşulacak. Söyleşi, 24 Mayıs Salı 19.00’da Akkılıç Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecek.25 MAYIS

BeyoğluFest'te edebiyat

"Beyoğlu’nda Yaşıyoruz! Beyoğlu’nu Yaşatıyoruz!" sloganıyla gerçekleşecek olan BeyoğluFest, bu yıl 25-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. "Beyoğlu’nu yeniden canlandırmak ve bugüne kadar taşıdığı farklı kimlikleriyle buluşturma" amacıyla organize edilen festivalde film-belgesel gösterimleri, kültür turları, konserler, imza günleri, sokak oyunları, tiyatro oyunları, sergiler, pandomim gösterileri, canlı müzik mekanlarında dinleti ve konserlerin yanı sıra "Orhan Veli ve Salâh Birsel'in Beyoğlu'su", "Sokak ve Edebiyat", "Edebiyat ve Halimiz" başlıklı etkinlikler düzenlenecek.


26 MAYIS

Okuma Cesareti ve Yazma Korkusu üzerine

Romancı ve öykü yazarı Nihan Kaya, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı "Dil ve Edebiyat Konuşmaları-11" kapsamında "Okuma Cesareti ve Yazma Korkusu" adlı konferans verecek.

Yer: Altunizade Yerleşkesi, CA06
Tarih: 26 Mayıs 2016
Saat: 16:00


26 MAYIS

Şairler Eskişehir'de buluşacak

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 26 Mayıs akşamı 18.00’da Özdilek Sanat Merkezi’nde yapılacak açılışla başlayacak olan etkinliğin bu yılki direktörü Haydar Ergülen onur konuğu ise Ahmet Telli olacak. Şiir Buluşması kapsamında verilen “Nâzım Hikmet Araştırma Ödülü ise düzenlenecek ödül töreniyle Arif Keskiner ve M. Melih Güneş’in hazırladığı “Nâzım’ın evinde, Vera’nın Sofrasında” adlı kitaba takdim edilecek.


Detaylı bilgi: http://www.tepebasi.bel.tr/haberler/HaberDetay.aspx?hid=529528 MAYIS

Nevin Apaydın'la Cin Ali söyleşisi

28 Mayıs Dünya Oyun Günü kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Cin Ali şöyleşisi gerçekleştirilecek. Nevin Apaydın'ın konuşmacı olarak katılacağı söyleşi saat 15.00'da başlayacak.


Paylaş