VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
20 Ocak 2014 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Küçük İskender''le şiir atölyesi başlıyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Küçük İskender'le şiir atölyesi başlıyor

Gümüşlük Akademisi'nde gerçekleştirilen 'Buluşmalar' kapsamında Türk şiirinin özgün şairlerinden küçük İskender ders verecek.


Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de gerçekleştirilen “Buluşmalar” kapsamında yapılacak “küçük İskender’le Şiir Çalışmaları”; 28 Ocak Salı akşamı başlayacak. Türkçe’nin en güçlü şairleri arasında yer alan küçük İskender’in gerçekleştireceği çalışmalar; Türkçe şiire genel bir bakış, dünya şiirinin öncüleri, şiirde ana damarlar, şiirin iç dinamikleri, şiir okuma teknikleri gibi başlıkların yanı sıra, “İmge nedir, nasıl bulunur?” gibi sorulara, şiir yazma nedenlerine de eğilecek.

Konuk şairlerin de katılacağı, şiir algısını açacak zihin alıştırmalarının ve ortak şiir yazımının da uygulanacağı çalışmalar; 8 hafta boyunca her Salı akşamı 19:00-22:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam