VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
09 Ağustos 2018 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Ağaçlar kitap açacak
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Ağaçlar kitap açacak

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü,geri dönüşüm konusundaki vizyonu ile daha önce kuruduğu için kesilmiş olan bir ağacın gövdesini küçük bir kütüphaneye çevirdi.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü,”Ağaçlar Kitap Açıyor” adını verdiği proje ile Yakacık Bayram Demirkol Parkı’nda kitap okuma köşesi oluşturdu.Daha önce kuruduğu için kesilmiş olan bir ağacın gövdesine yeniden hayat verildi.Ağacın gövdesi,vatandaşların kullanımı için küçük bir kütüphaneye çevrildi.Yaklaşık 100 kitabın yer aldığı kütüphanede Nutuk’tan çocuk kitaplarına,siyasi araştırmalardan macera romanlarına kadar pek çok türde kitap yer alıyor.

“Çocuklara ve gençlere daha çok kitap ulaştırmayı hedefliyoruz”
Bayram Demirkol Parkı’nda yer alan kitap köşesini,Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr.Dilek Kars ziyaret etti.Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, “Daha yeni bitmiş olmasına rağmen minik kitapseverlerin ilgisini çektiği belli.Bu çalışmayla çocuklara ve gençlere daha çok kitap ulaştırmayı hedefliyoruz”dedi.Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr.Dilek Kars ise projenin amacının geri dönüşümün önemini vurgulamak ve kitap okuma alışkanlığını arttırmak olduğunu dile getirdi.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam