VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
19 Ağustos 2013 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Alacakaranlık hayranlarına kötü haber
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Alacakaranlık hayranlarına kötü haber

Beyazperdeye de uyarlanan dünyada milyonlarca okuru bulunan, fantastik seri ‘Alacakaranlık’ ın yazarı Stephenie Meyer, hikayenin devamını yazmayacağını açıkladı.


Alacakaranlık serisinin devamını bekleyen kitapseverlere serinin yazarından kötü haber geldi. Serinin yazarı Stephenie Meyer, Alacakaranlık için yeni bir kitap yazmayacağını, sadece sonuyla ilgili küçük bir bilgiyi internette paylaşabileceğini açıkladı.
Meyer, Variety dergisine verdiği röportajda, “Her geçen gün kitaptan daha da uzaklaşıyorum. Benim için bitti” dedi. Ünlü yazar artık daha çok Orta Dünya’ yla ilgilendiğini belirtti ve şu açıklamada bulundu: “Alacakaranlık için belki blog sayfama 3 paragraf bir yazı kaleme alarak hangi karakterin öldüğünü yazabilirim.”
Meyer, bugünlerde yazarlığın yanı sıra yapımcı kimliğiyle de ön planda. Meyer, son iki Alacakaranlık filmini ve başka bir kitabı olan ‘The Host’ un yapımcılığını üstlenmişti. Meyer, şu sıralar Fickle Fish Films şirketinin yapımcılığını üstlendiği ‘Austenland’ filminin tanıtımıyla meşgul.
‘Alacakaranlık’ serisi dünya çapında 48 milyon dolarlık satış elde etmişti. Kitaptan uyarlanan 5 bölümlük film ise 3.3 milyar dolar değerinde gişe hasılatı yaptı.

Paylaş