VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
03 Ocak 2014 Cuma | Anasayfa > Haberler > Ankara Kitap Fuarı başladı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Ankara Kitap Fuarı başladı

Bu yıl 8'incisi düzenlenen Ankara Kitap Fuarı bugün açıldı.


Ankara Ticaret Odası Congresium Fuar alanında gerçekleşen fuar, yaklaşık 250 yayınevi ve kitapevini bünyesinde barındırıyor. Fuarda Türkiye'nin değişik illerinden, başta İstanbul olmak üzere İzmir, Ankara, Konya ve Bursa’dan yayınevleri yer alıyor.

Konuk ülke İtalya
Fuarın bu yılki konuk ülkesi ise İtalya. Fuarda ayrıca farklı temaların işleneceği konferanslar, imza ve söyleşi günleriyle Ankaralıları bekliyor.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam