VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
22 Ocak 2014 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Antik A.Ş.''den dev müzayede
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Antik A.Ş.'den dev müzayede

17 Ocak’ta Antik Palace sergi salonlarında sanatseverlerle buluşan “Koleksiyonerlerden Başyapıtlar” sergisi klasik Türk resminin ikon eserlerini bir araya getiriyor.Sergide Osman Hamdi Bey, Şeker Ahmet Paşa, Hüseyin Zekai Paşa, Süleyman Seyyid, Halil Paşa, Şevket Dağ, Hoca Ali Rıza, İbrahim Çallı, Nazmi Ziya, Hikmet Onat,Namık İsmail, Avni Lifij, Sami Yetik, Naci Kalmukoğlu, Feyhaman Duran, Hale Asaf, Cemal Tollu, Rıfat Çeteci, Ruhi Arel gibi Türkiye’nin değerli ressamlarına ait eserler yer alıyor.

KOLEKSİYONERLERİN EN GÖZDE ESERLERİ
Klasik Türk resim sanatının ve sanatçısının hak ettiği değerlere ulaşması, yeni ve genç sanat meraklılarına ışık tutması amacıyla gerçekleştirilen sergi önemli koleksiyonerlerin desteği ile gerçekleşiyor. Erdoğan Demirören, Oya - Bülent Eczacıbaşı, Demet - Cengiz Çetindoğan, Mustafa Taviloğlu, Berrak - Nezih Barut, Ender Mermerci, Ahu - Can Has, Sema Çağa , Lucien Arkas, Kemal Bilginsoy, Yalçın Ayaslı, Murat Ülker, Yücel Çelik, Numan Ceyhan, Cem Kalyoncu, İsmail Koçak gibi Türkiye’nin önde gelen koleksiyoncularına ait eserlerden oluşan sergi, klasik Türk resim sanatının gözler önüne seriyor.

TOPLUMLA PAYLAŞILMALI
Antik A.Ş. yönetim kurulu başkanı Turgay Artam, koleksiyonların özel sergiler ile toplumla paylaşılması gerektiğinin altını çizerek “Benzerlerine yurtdışında çok rastlanan eğitici ve bilgilendirme amaçlı koleksiyoner paylaşım sergilerinin Türkiye’de artacağına inanıyorum, koleksiyonlar toplumla paylaşıldıkça değerleri artar.” dedi.

Sergi, 31 Ocak’a kadar Pazar hariç her gün saat 10:00 18:00 saatleri arasında gezilebilir.


Paylaş

İtimatGaliba en iyisi bir çırpıda söylemek. Doktorların yaptığı gibi. Ekim’den beri kanser tedavisi görüyorum ve biraz daha yolum var.

Devam
15 Eylül 2017 Yıl : 13
Sayfa : 163