VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
15 Ekim 2018 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Ayın öne çıkanları
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Ayın öne çıkanları

Ekim ayının öne çıkan kitaplarını sizler için derledik.Hayatım Eğitim/ Enver Yücel/ Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yayınları/ 35 TL

“Hayatım Eğitim” kız çocuklarına umut olacak

2014 yılında “Küresel Eğitime Katkı Ödülü” alarak, dünyada bu dalda ödül alan ilk Türk olan Enver Yücel’in yazdığı “Hayatım Eğitim” kitabının geliri, kız çocuklarının eğitimine bağışlanacak. Yücel’in ilkokul hayatından, Haydarpaşa Lisesi’ne ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’na başkan olmasına uzanan zorlu yolculuğunu anlattığı kitap bu anlamda, okuyucuyu sosyal sorumluluk projesine de dahil etmiş olacak. Yücel, “Kız çocuklarımızın hak ettikleri eğitimi almalarının, kadınlarımıza çağın gerektirdiği tüm görevleri üstlenmeleri ve başarmaları için yollar açacağına inanıyorum. Bu gelirin, kızlarımıza olanaklar oluşturacağını bilmek mutluluk verici” diyor.


Gandhi’den Yaşam Dersleri/Arun Gandhi/ Çev. Suzan Cenani Alioğlu /Altın Kitaplar/22 TL

Arun Gandhi, Hindistan’ın bağımsızlığı için savaşan bir önder ve düşünür olan büyükbabası Mahatma Gandhi’nin kendisini nasıl değiştirdiğini birinci elden anlatırken onun öğretileriyle okuru “kendini keşfetmeye” davet ediyor.

Gece Kuşları/George R. R. Martin/Çev.Kerem Sanatel Dex Kitap/29 TL

Dünyaca ünlü “Taht Oyunları”nın yazarı George R.R. Martin teknoloji,kozmos ve insan zihninin karanlık kuytularını araştıran altı klasik bilim kurgu öyküsü anlattığı “Gece Kuşları” türü sevenler için.

Ölmeden Önce Gülmeniz Gereken 1000 Karikatür/M.K Perker/ Karakarga Yayınları/28 TL

“Ölmeden Önce Gülmeniz Gereken 1000 Karikatür” M.K Perker’in Hürriyet gazetesi için çizdiği Sait Faik’ten Darth Vader’a popüler kültür ve hayata dair en komik ve orijinal 1000 karikatürü bir araya getiren eğlenceli bir çalışma.

Yarım Kalan Bir Türküdür Sevgi Soysal/Sevim Kahraman/Destek Yayınları/18 TL

Sevim Kahraman, yeni kitabı “Yarım Kalan Bir Türküdür Sevgi Soysal”da edebiyatımızda kadını bütün yönleriyle korkusuzca anlatan Sevgi Soysal’ın sıra dışı kısa yaşamını anlatan belgesel/biyografik bir roman.

Kedi Kafası-Kedilerden Öğrenebileceğimiz 60 Bilgelik Dersi/Neil Somerville/Çev.Zehra Onat/Portakal Kitap/18,50 TL

Dört ayaklı dostlarımızın “hayattaki başarılarının sırrını” öğrenmeye hazır mısınız? “Kedi Kafası”, daha kaliteli bir yaşam sürmek için kedilerden öğrenebileceğimiz 60 kısa ders anlatıyor.

Başka Dünyalardan Öyküler / Bahadır İçel Kanon Yayınları/ 15 TL

Gerçekle kurguyu, mitolojiyle insanlığı birleştirerek heyecan dolu hikâyeler anlatan Bahadır İçel, eğlenceli hayal gücünü, soluk soluğa okunacak öykülere dönüştürüyor.

Paylaş