VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
26 Ağustos 2013 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri başlıyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri başlıyor

Türkiye'de kültür ve sanat alanında katkılarıyla yer alan Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri onuncu yılını yazar atölyeleri etkinliğiyle açıyor.Ayvalık Belediyesi tarafından 10. kez düzenlenecek olan Kültür ve Sanat Günleri, 1-9 Eylül tarihleri arasında Ece Temelkuran, İnci Aral, Mario Levi, Murat Gülsoy, Mine Söğüt, Aslı Tohumcu gibi edebiyat dünyasının tanınmış isimlerini misafir edecek. Yazarlık üzerine ders almak isteyenleri yazarlarla buluşturacak olan atölyeler, Beyaz Yalı Otel’de gerçekleştirilecek.
Atölye programı:
2-3 Eylül / Mario Levi
4 Eylül / Mine Söğüt
5 Eylül / Aslı Tohumcu
6-7 Eylül / Murat Gülsoy
7-8 Eylül / İnci Aral

Atölyelerin yanı sıra Ayvalık Kültür ve Sanat Günleri’nde bu yıl önemli söyleşiler de yer alacak ve İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde saat 17:30’da yapılacak.
Söyleşi programı:
7 Eylül / Ayhan Sicimoğlu
8 Eylül / İlber Ortaylı
9 Eylül / Ece Temelkuran

Atölyelere katılım 15 kişi ise sınırlıdır. Atölyelere başvuru ve ayrıntılı bilgi için Suna Yıkılmazdağ (0532 712 77 53) ya da organizasyonu düzenleyen Neslihan Acu (0533 256 28 01) ile irtibata geçilebilir.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam