VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
23 Temmuz 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > Babası Amy Winehouse''u yazdı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Babası Amy Winehouse'u yazdı

İki yıl önce hayatını kaybeden soul ve R&B şarkıcısı Amy Winehouse'un babası tarafından yazılan ve kızının anılarını anlatıığı Kızım Amy kitabı raflardaki yerini aldı.

İki yıl önce Londra’ daki evinde hayatını kaybeden Amy Winehouse’ un hayatı babası tarafından kitap haline getirildi. Baba Mitch Winehouse, kızının ilk kez 10 yaşında girdiği ses yarışmasında aldığı başarıdan, kızının lokanta açma hayaline, Amy’nin 17 yaşında  kaydettiği demo albüme ve “Rehab” şarkısında babasından bahsetmesine kadar kızıyla ilgili pek çok ayrıntıyı anlatırken Amy Winehouse’ un Yahudiler için bir albüm çıkarmak istediğinden de bahsetti.

Kitapta ayrıca 2006’da Amy’nin yapımcı Mark Ronson’la tanışmak için New York’a gittiğini ve yeni bir albüm üzerine çalıştığını şöyle anlatıyor: “Greenwhich yakınlarında Ronson’la buluşan Amy, ‘Biliyorsun ailem beni rehabilitasyona göndermek için çok çabaladı. Onlara bunun olamayacağını söyledim’ diye anlatıyor. Ronson da Amy’nin bu sözlerini duyunca, bu sözlerini şarkıya dökmesini istiyor. Ve o buluşmadan sonra ‘Rehab’ isimli şarkı doğuyor.” Kitabın gelirleri baba Winehouse’ un kurduğu Amy Winehouse Vakfı’ na bağışlanacak.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam