VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
22 Mayıs 2012 Salı | Anasayfa > Haberler > Barbie artık iPad"de!
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Barbie artık iPad""de!

Barbie yi ilham veren yeni bir yöntemle deneyimleyin!

Barbie Oku ve Oyna uygulaması, popüler Barbie filmleri olan "Barbie Peri Gizemi" ve "Barbie Princess Prenses Okulu"na dayanan iPad için hazırlanmış tamamen animasyonlu, interaktif bir hikâye kitabı ve etkinlik uygulaması...

Uygulama okuyucularını harika oyunlar, sevgiyle tasarlanmış çizimler ve hoş seslerle dolu iki masala götürüyor.

Her hikâye, olaylar dizisini gerçek hale getiren ve genç okuyucuları olay örgüsüne dâhil eden animasyonlu hikâye unsurları ve etkinlikleriyle birlikte geliyor.

Uygulamada Barbie Peri Gizemi ve Barbie Princess Prenses Okulu– Barbieile iki filme dayalı hikâyeleri okuyabilir; boyama, yapboz, labirent gibi çocukların kolaylıkla oynayabileceği 13 mini oyunu oynayabilir; Barbie animasyon filmlerinin orijinal çizim ve müziklerinin tadını çıkarın. Çoklu okuma modu: kendiniz okuyabilir veya yüksek sesle okutabilirsiniz.

4-7 yaş arası çocuklar için olan uygulamada
okuyucular yapboz ve boyama yapabilir, labirentte oynayabilir, noktaları birleştirme oyunları ve diğer etkinlikleri oynayabilir. BarbieTM Oku ve Oyna uygulaması, okuyucuların yavaş veya kuvvetlice tıklamalarına, hız ölçer özelliği kullanmalarına, resimli unsurları etrafa taşımalarına, müzik dinlemelerine ve video izlemelerine izin vermektedir.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam