VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
06 Mart 2013 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Bath sehri “İskender” Okuyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Bath sehri “İskender” Okuyor

01-10 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlenen dünyanın en önemli bağımsız festivallerinden Bath Edebiyat Festivali’nde “İskender” festival ana kitabı olarak seçildi.
İngiltere’de 01-10 Mart tarihleri arasında düzenlenen bağımsız edebiyat festivali Bath’ta her sene bir kitap seçiliyor ve o bölgedeki tüm kitap kulüplerinde bu roman okunup tartışılıyor. Bu yılın festival kitabı da İskender. Festivalde ayrıca İndependent Yabancı Edebiyat Ödülü’nün ilk elemeyi geçen kitapları da açıklanacak ve bu etkinlikte Elif Şafak da yer alacak. Şafak aynı zamanda festival büyük etkinliğinde sahne alarak, yazar, çevirmen, eleştirmen Maureen Freely’nin sorularını cevaplayacak.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam