VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
08 Kasım 2013 Cuma | Anasayfa > Haberler > ''Beyoğlu’nun En Güzel Abisi'' rekora koşuyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

'Beyoğlu’nun En Güzel Abisi' rekora koşuyor

Ahmet Ümit'in son romanı Beyoğlu’nun En Güzel Abisi, 15 günde 3.basıkısını yaparak 200 bin adet baskıya ulaştı.Polisiye yazarı Ahmet Ümit, Everest Yayınları’ndan çıkan "Beyoğlu’nun En Güzel Abisi" adlı romanıyla en çok satanlar listelerinin zirvelerinde yer almaya devam ediyor. Yazarın son kitabı, 3. baskıya ulaşarak toplamda 200 bin adet baskıya ulaştı.

Ümit'in son romanı "Beyoğlu’nun En Güzel Abisi", romanın başkahramanı Başkomser Nevzat'ın, 31 Aralık 2013 gecesi işlenen bir cinayeti çözmeye çalışırken İstiklal Caddesi’nin hemen yanındaki Tarlabaşı’daki suç ilişkilerini çözmeye başlaması üzerine gelişen olayları anlatıyor.

Geçtiğimiz hafta başlayan İstanbul Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluşan Ahmet Ümit Vatankitap'a konuşmuştu

AHMET ÜMİT RÖPORTAJINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam