VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
12 Eylül 2018 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Bilgin Adalı kitapları hep kitap’ta
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Bilgin Adalı kitapları hep kitap’ta

Çocuk edebiyatının önemli isimlerinden Bilgin Adalı’nın “Bizim Sokakta Şenlik Var, Zamana Açılan Kapı” ve “Güneşi Arayan Çocuk” adlı kitapları hep kitap logosuyla okurlarıyla buluşuyor.
hep kitap geçen aylarda “Çocukların Bilgin Dedesi” Bilgin Adalı’nın “Hayvanların Abc’si”, “Mezar Soyguncuları” ve “Sümbüllü Köşk” adlı kitaplarını yeni illüstrasyonlarıyla yayınladı. Eylül ayında ise çok sevilen yazarın Büşra Çakmak’ın resimlendirmesiyle “Bizim Sokakta Şenlik Var” , Hüseyin Sönmezay’ın illüstrasyonlarıyla “Zamana Açılan Kapı” ve Emre Karacan’ın resimlendirmesiyle “Güneşi Arayan Çocuk” kitaplarını tekrar okurlarıyla buluşturuyor.

Kitaplar 14 Eylül’den itibaren hep kitap etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam