VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
20 Eylül 2018 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Bir pati mutluluğu hikâyesi
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Bir pati mutluluğu hikâyesi

Andrea Schütze’nin kaleminden çıkan iki kitaplık “(Neredeyse) Mükemmel Bir Pati Sevgisi” serisi, çocuklara küçük yaşta hayvan sevgisini aşılıyor.Kedi ve köpeklerin nasıl konuştuğunu biliyor musunuz? Neleri sevdiklerini, neye öfkelendiklerini, ne yaptıklarında sizinle oynamak istediklerini? Peki sizin kedi ya da köpek sahibi olmaya hak kazandığınızı gösteren sertifikanız var mı?


Andrea Schütze’nin kaleminden çıkan ve Doğan Egmont tarafından yayımlanan (Neredeyse) Mükemmel Bir Pati Sevgisi serisi bir pati mutluluğu hikâyesi olan iki kitaptan oluşuyor. Her iki kitabın da ana karakterleri dört ayaklı dostlarımız ve onları çok seven küçük kahramanları.Neredeyse) Mükemmel Bir Pati Sevgisi serisinin ilk kitabı “Mia ve Lino”, hayatta en çok istediği şey bir köpek sahibi olmak olan Mia ile hayatına birdenbire giren Golden Retriver yavrusu Lino’nun maceralarını anlatıyor.

Serinin ikinci kitabı "Emma ve Emilio" da ise kedilerin dünyasına adım atıyoruz. Yeni taşındıkları evde kendini mutsuz hisseden Emma ve bir anda ailelerine katılan minik kedi yavrusu Emilio’nun afacanlıklarına şahit oluyoruz.
Her ikisi de çocukların ağzından eğlenceli bir dille anlatılan seri,kediler ve köpeklerle ilgili bilgileri sunmasının yanı sıra çocuklara küçük yaşta hayvan sevgisini aşılıyor ve hayvanlarla iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.
Paylaş