VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
14 Haziran 2014 Cumartesi | Anasayfa > Haberler > Boğazınızda ok kırabilir misiniz?
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Boğazınızda ok kırabilir misiniz?

Hiçbir şey imkânsız değildir, yeter ki direksiyonda sen ol!” diyor Kemal İslamoğlu “Hayatın Direksiyonuna Geç” adlı yeni kitabında.

SADET ÖZER


Boğazıyla ok kırmak, kırık camların üzerinde yürümek gibi eylemler hiç kimseye cazip gelmeyebilir ancak herkesin kafasında bir “acaba ben de yapabilir miyim” düşüncesine neden olur. İşte Kemal İslamoğlu “Eğer hayatınızın direksiyonuna geçebilirseniz, ateşin üzerinde bile yürüyebilirsiniz” diyerek zihnimizin oluşturduğu blokajlarıın üstesinden gelmemizin yollarını gösteriyor. Kemal İslamoğlu, bütün bu blokajların aslında öğrenilmiş çaresizlikle önümüze koyduğumuz, yolumuzu tıkayan engeller olduğunu söylüyor. Kazanılacak farkındalıkla bu engelleri ortadan kaldırmanın mümkün olduğunu, bizleri farkındalık kazanıp gerçek potansiyelimizde yaşamaya davet ediyor. Yurtiçi ve yurtdışında 20 yıldan beri 100 binden fazla profesyonelle danışman, eğitmen ve koç olarak çalışan İslamoğlu, bu yönüyle birçok kişisel gelişim kitabının açık bıraktığı “pratik” alanı da dolduruyor. Dahası imkânsız denen şeylerin yapılabilir olduğunu gözler önüne seriyor.


Paylaş

İtimatGaliba en iyisi bir çırpıda söylemek. Doktorların yaptığı gibi. Ekim’den beri kanser tedavisi görüyorum ve biraz daha yolum var.

Devam
15 Eylül 2017 Yıl : 13
Sayfa : 163