VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
27 Haziran 2016 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Bozcaada''da kitap zamanı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Bozcaada'da kitap zamanı

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde bu yıl 4’ncüsü gerçekleştirilen Bozcaada Kitap Fuarı, 3 ay boyunca 18 Eylül'e kadar kitapseverlerle buluşacak.


Geleneksel Bağbozumu Festivali'yle ünlü Bozcaada, bu yıl 4'üncü kez Bozcaada Kitap Fuarı'na evsahipliği yapıyor ve fuara adalıların yanı sıra yerli ve yabancı birçok turist de yoğun ilgi gösteriyor. Bozcaada İlkokulu'nun bahçesine kurulan fuarda, 130 yayınevinin 60 bine yakın kitabı satışa sunuluyor.

18 Haziran’da açılan fuar 18 Eylül’e kadar, 3 ay boyunca hizmet verecek.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam