VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
15 Şubat 2013 Cuma | Anasayfa > Haberler > Bu Kitapları Mutlaka Okuyun
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Bu Kitapları Mutlaka Okuyun

Şubat ayının öne çıkan kitaplarını sizler için derledik.

St. Petersburg’da Yasak Aşk
Mishka Ben - David
Koton Kitap
27 TL

“St. Petersburg’da YASAK AŞK”, gerçek aşkın tüm olumsuzlukları ve zorlukları nasıl aşılabileceğinin hikâyesi. Ülkesi İsrail’de yaptığı anlaşmanın sonucu olarak karmaşık, tehlikeli ve yalanlarla dolu bir hayata adımını atan Mossad ajanı, bir sabah uyandığında tüm geçmişini geride bırakarak sakin bir hayat sürmeye karar verir. Ancak işler o kadar da kolay olmayacaktır. St. Petersburg’un ihtişamında gizlenmek için Kanadalı işadamı rolü oynayan bir gizli ajan ve yasak bir aşk, yazarın gerçekçi kalemiyle okuru hikâyenin tam içine çekiyor. Kitabın yazarı Mishka Ben-David, 12 yıl Mossad’da görev yapmış olduğundan romanda anlatılan hikâyenin gerçek olup olmadığı ise merak konusu.

Hatırlanan Beş Yaşam
Dolores Cannon
GOA Yayınları
18 TL

'Reenkarnasyon’a yaşayanların penceresinden bakmak ister misiniz? Son kırk yıl içinde binlerce olayı inceleyen ve keşfettikleri ile ilgili kitaplar yazan hipnoz terapisti Dolores Cannon, deneyimlediği gerçek hikâyeleri anlatıyor. Kitap reenkarnasyon olgusu üzerine yapılan hipnotik bir deneyimin hikâyesi aynı zamanda. 1968 yılında reenkarnasyon seansları yapmaya başlayan Dolores, duyduklarını araştırıp en ince ayrıntısına kadar tüm detayları inceledi. Hastalarıyla yaptığı terapi seasnları sonucunda önceki yaşantılarındaki bilgilere ulaştı ve geçmiş kaynaklara dönüp baktığında anlatılanların gerçek olduğunu gördü. “Reenkarnasyon, geçmiş yaşamlar, geri dönüş, bedene girme” gibi kelimelerin sırlarını açığa çıkaracak bir zamana yolculuk yapma imkanı sunan kitap, farklı bir pencereye göz atmak isteyenler için.


Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Jan - Philipp Sendker
Çev: Elif Özkaya
Koridor Yayınları
16 TL

“Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler” son yıllarda insanların sadece birbirine anlatarak meşhur ettiği ender kitaplardan. Amerika, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Japonya, Sırbistan, İsrail ve Hırvatistan’da en çok konuşulan kitaplar arasında gösteriliyor. Yazarı Jan Philipp Sendker’a dünya çapında bir ün kazandıran bu ilk romanı, hayata ve aşka farklı bir yerden bakmak isteyenler için. Hangimiz bir fotoğrafın çekilen son fotoğraf olacağını tahmin edebilir ki? Peki ya hemen yanında adını daha önce hiç duymadığınız bir kadına 40 yıl önce yazılmış ama gönderilmemiş bir mektup bulsanız, merak edip okur muydunuz?
Tarihi geçmiş bir-iki pasaport, babasının Amerikan vatandaşlığına geçme sertifikası, birkaç eski ajanda ve mezuniyet günü çekilen bir aile fotoğrafı.
Eğer kayıp babanızın izini bulmanızı sağlayacaksa, elbette okurdunuz. Ve bu öyle bir mektup ki, sizi dünyanın öteki ucuna götürecek kadar inandırıcı ve duygusal. Okuma listenize ekleyeceğiniz kitaplardan.


Korsan Gemisi
Clive Cussler - Jack Du Brul
Altın Kitaplar
28 TL

“Korsan Gemisi”, savaş kurgusunu en ince ayrıntısına kadar anlatan soluksuz okuyacağınız bir roman. Macera romanlarının usta kalemi Cussler, aksiyon romanlarının vazgeçilmez ismi Du Brul ile birlikte muhteşem bir hikâyeye imza atmış. İç içe geçmiş bir tarih, dini ve politik olaylar dizisi ustalıkla örülmüş. Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Libya’ya giderken uçağı kaybolur. CIA, bakanı bulması için ajan Juan Cabrillo’yu tutar. Cabrillo ve adamları uçağın yerini tespit eder, ancak bakan kayıplara karışmıştır. Anlaşılan bu sıradan bir uçak kazası değildir. Peki, Libyalıların bulmakta kararlı olduğu asırlık İslam yazıtlarının tüm bu olup bitenlerle ne gibi bir ilişkisi olabilir? Bu sorunun cevabı Cabrillo’yu tarihin derinliklerine itecektir… Dahası bütün bu olaylar Cabrillo’yu, radikal teröristlerle karşı karşıya gelmesine yol açacak ve ülkelerin kaderini etkileyecek yeni bir deniz savaşına da sürükleyecektir.

Dr. Beyin
Dr. Mehmet Yavuz
Markiz Yayınları
15 TL
Nörolog Mehmet Yavuz’un kaleme aldığı “Dr. Beyin” beyni tanımaya, yapısını anlamaya yönelik konular ile beyin hastalıklarının tüm detaylarını konu alıyor. Yavuz bizleri, yaşamın en büyük sırlarından biri olan ‘beyin’in gizli şifrelerine bir yolculuğa çıkarıyor. “Beyin nedir?”, “Nasıl çalışır?”, “Beyin ve Aşk” gibi konuları, araştırmaların yanı sıra hastaları arasından seçtiği örnek vakalar çerçevesinde her yönüyle gözler önüne sererek bilimsel bir şekilde açıklıyor.

80 Gün - Arzunun Rengi
Vina Jakson
Esra Etleç
Pegasus Yayınları
22 TL
Yepyeni bir erotik serinin ilk kitabı “Arzunun Rengi” en kısa zamanda daha fazlasını okumak isteyeceğiniz, baş döndürücü ve kışkırtıcı bir roman. İlişkisinde sorunlar olan keman virtüözü Summer Zahova huzuru müzikte arar. Ancak bir gün, Londra metrosunda keman çalarken, kemanı onarılamayacak düzeyde hasar görür. Ne yapacağını bilemezken performansını ilk duyduğu anda ondan etkilenen tutkulu ve varlıklı profesör Dominik’ten kışkırtıcı bir teklif alır. Dominik, Summer’a yeni bir keman alacaktır ama bir şartı vardır; sadece ona özel bir resital verecektir. Aralarındaki çekimi inkâr edemeyen Dominik ve Summer, tehlikeli olduğu kadar heyecanlı, dönemeçler ve yol ayrımlarıyla dolu yoğun bir ilişkinin içine girerler fakat zevk bir süre sonra acıya dönüşecektir. Böylesine şiddetli bir tutkudan doğan bir ilişkiyi yürütebilmeleri mümkün olacak mıdır?

Melekler Korusun
Debbie Macomber
Çevirmen: Filiz Karaman
Epsilon Yayınları
19 TL
Debbie Macomber’ın yeni romanı “Melekler Korusun”, eğlence, aşk ve romantizmi bir araya getiriyor. Shirley, Goodness ve Mercy, meleklerin işlerinin asla bitmeyeceğini bilirler; hele yılın en güzel dönemi olan Noel’de. Yardımcı melekleri Will’i de kanatlarının altına alırlar ve New York’ta Times Meydanı’ndaki eğlenceleri izlemek için yola koyulurlar. Will, gece yarısı kalabalığın arasında tek başlarına duran iki yabancıyı fark ettiğinde, bunun yardım eli uzatmak için en uygun zaman olduğuna karar verir. Lucie Ferrara ve Aren Fairchild, yılbaşı gecesi Times Meydanı’nda kazara olmuş gibi görünen çarpışmalarının ardından tanışırlar. Birbirlerinden hemen hoşlanırlar ve pek çok ortak yönlerinin olduğunu fark ederler. Ama kaderin cilvesi onları bir araya gelmeleri kadar hızlı bir şekilde ayırır. Lucie ve Aren’in birbirleriyle iletişime geçmeleri mümkün görünmemektedir artık. Tabii eğer bir mucize gerçekleşmezse…


Yeni Başlangıçlar Mevsimi
Debbie Macomber
rdrframe1 Martı Yayınları
17 TL

Farklı hayatları olağanüstü bir kurguyla bir araya getirerek okuyucunun gönlünü fethetmeyi başaran Debbie Macomber’dan bize zarar veren alışkanlıklarımızı geride bırakmamızı ve kendi gerçekliğimizi bulmamızı hatırlatan sımsıcak bir roman: “Yeni Başlangıçlar Mevsimi”. Türk okuyucusunun en sevdiği yazarlar arasında yerini alan ve geçen yıl çoksatanlar listelerinde sürekli görmeye alıştığımız Debbie Macomber’ın ülkemizde “Küçük Mucizeler Dükkânı”yla başladığı serüven, serinin altıncı kitabıyla kaldığı yerden devam ediyor. Kitaplarında merkeze koyduğu insan ilişkilerini benzersiz bir samimiyetle ele alan yazar, bu özelliğiyle farklı kültürden okuyucuları etkisi altına alıp peşinden sürüklemeyi başarıyor. Yazar yeni romanında da umut dolu bakış açısını bambaşka bir kurguyla sürdürüyor. rdrframe1

Bir Düşüncenin Canı
İbrahim Taşel
Final Yayınları
17 TL

Cümlelerin gücüne inananlarda mısınız? Bir şeyi ifade ederken kullandığımız kelimelerin karşımızdakileri, dünyayı etkilediğini düşünüyor musunuz? “Bir Düşüncenin Canı” insanları harekete geçiren, verdikleri kararları değiştiren, yüreklerine umut tohumları eken, sıradan bir kalabalığın içinde kahramanlar yaratan, bozguna uğramış orduları toparlayıp zafere götüren, hoşgörüyü, paylaşımı, barışı sağlayan pek çok cümlenin derlenmesi sonucu İbrahim Taşel tarafından oluşturulmuş. Taşel, iş dünyasında başarının yolunu aydınlatacak cümlelerin bazılarını tarihin uzak sayfalarından, bazılarını ise günümüzden derleyerek “Bir Düşüncenin Canı”nı ortaya çıkardı. Bir araya gelen sözler, resmin bütününü görmek isteyenlere de, ince detaylara değer verenlere de kılavuzluk edecek nitelikte.

Gölgemde Tek Başıma
Merve Bağdatlı
Yakın Plan Yayınları
11 TL

“Alıştığım ne varsa onun dışındayım artık. Gazeteciysen zamanla yarışırsın, hız senin en büyük artındır. Bizde sabretmek zordur, kovalamayı severiz, beklemeyi değil. Şimdiki durumum ise ne kadar farklı” diyor romanın başkahramanı Canan… Başarılı bir kariyere sahip gazeteci Canan Sarıoğlu’nun içine düştüğü bunalımı atlatma çabası üzerine kurgulanan romanda, her şey Canan adına gazeteye gelen mektuplarla ve bu mektupların geçmişiyle yüzleşmesine neden olmasıyla başlıyor. Geçmişinin gölgeleriyle yüzleşen Canan, farklı yönleriyle karşılaşacak ve hayatının akışı artık daha farklı olacaktır.

Çölyakla Yaşam Rehberi (Hayat Glutensiz de Güzel)
Oya Özden
Minval Yayınevi
25 TL

Sağlıklı bir yaşam her insanın en büyük dileğidir. Ama bunu çeşitli nedenlerle kaybetmiş kişiler hiçbir zaman hayat mücadelelerini bırakmamalıdırlar. Aynı şey çölyaklılar için de geçerlidir. Bunda önemli olan kişilerin yaşadıkları tecrübeleri ve bilgilerini paylaşabilmeleridir. Hayat glutensiz de güzel... Çölyakla Yaşam Derneği kurucu başkanı ve kıdemli bir çölyaklı olan Oya Özden’in hazırladığı “Çölyakla Yaşam Rehberi” tüm çölyaklıların başucu kitabı olacak nitelikte...


Paylaş