VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
08 Ocak 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > Bulgaristan’da 2012 yılının en çok okunan kitabı '''' AŞK ''''
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Bulgaristan’da 2012 yılının en çok okunan kitabı '' AŞK ''

İlk romanın yayımladığı 1997 yılından bugüne kitapları otuzdan fazla dile çevrilen Elif Şafak bir başarıya daha imza attı.

2009'da yayımladığı '' Aşk '' adlı romanı ile Türk edebiyat tarihininin en kısa sürede en çok satan edebi eserinin yazarı ünvanını kazanan Elif Şafak'ın aynı romanı Bulgaristan’ın en büyük kitabevi zinciri Helikon tarafından açıklanan satış rakamlarına göre Bulgaristan’da en çok okunan kitap oldu. Bulgaristan’ın önde gelen kitabevi zinciri Helikon’un 2012 yılı için düzenlediği en çok okunan 20 kitap listesinin edebi eserler sıralamasında Elif Şafak’ın “Aşk” romanı birinci, “İskender” romanı üçüncü, “Baba ve Piç” ise dokuzuncu sırada yer alıyor.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam