VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
18 Mayıs 2016 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Cehennem ekimde vizyonda
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Cehennem ekimde vizyonda

ABD’li yazar Dan Brown’ın aynı adlı romanından uyarlanan film, 14 Ekim 2016’da vizyona giriyor.Yaşadığı esrarengiz olaylar sonucu kendini Dante’nin cehenneminde bulan Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon’ın yaşadıklarını konu alan "Cehennem", David Koepp tarafından sinemaya uyarlandı. Filmin yönetmen koltuğunda ise Ron Howard bulunuyor. “Melekler ve Şeytanlar”ın devam filmi olan “Cehennem”in çekimleri, 2015 Temmuz’unda tamamlandı.

Floransa’da başlayan çekimlerde, İstanbul’da Yerebatan Sarnıcı’na da yer verildi. Filmin başrolünde, daha önce “Da Vinci Şifresi” ve “Melekler ve Şeytanlar” uyarlamalarında da Robert Langdon’ı canlandıran Tom Hanks yer alıyor.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam