VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
24 Aralık 2012 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Cemal Süreya''yı Anma Gecesi
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Cemal Süreya'yı Anma Gecesi

Türk şiirinin usta kalemi Cemal Süreya, ölümünün 22.yılında Süreya Kültür Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle anılıyor. 9 Ocak 2013 Çarşamba Günü, Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek anma gecesinde Cemal Süreya şiirleri, şiirseverlerle buluşacak.“iki çay söylemiştik orda, biri açık,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni”
Cemal Süreya

Türk şiirinin kanatlarından birini kaybettiği 9 Ocak’ı içeren haftada, Türkiye’nin dört bir yanında Cemal Süreya‘yı benimseyen, anmaya katılmak isteyen, fakat İstanbul’da olmadığından katılamayanlar için Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği Gençlik Yönetimi bir program hazırlıyor.

Etkinlikler için herkese çağrı yapıyorlar: “Bulunduğunuz şehirde 7-13 Ocak 2013 tarihleri arasındaki etkinlikleri bize bildirirseniz programımıza ekleyip duyuracağız. Eğer herhangi bir etkinlik duymadıysanız, ama bir etkinlik yapmak istiyorsanız, koordinasyon kurabileceğiniz kişilere sizi yönlendirebiliriz ya da organize ettiğiniz etkinliği duyurabiliriz. Cemal Süreya Kültür Sanat Derneği Gençlik Yönetimi olarak ilk defa düzenleyeceğimiz Cemal Süreya Haftası’nın programını yakında duyuracağız”.


İletişim: csureyagenclikyonetimi@gmail.com

9 Ocak etkinliği: https://www.facebook.com/events/378414538917318/

Paylaş