VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
24 Şubat 2014 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > CNR Kitap Fuarı''na son 1 hafta
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

CNR Kitap Fuarı'na son 1 hafta

Bu yıl ilk kez İstanbullu kitapseverlere kapılarını açacak olan CNR Kitap Fuarı, 01-09 Mart’ta CNR EXPO’da kitapseverlerle buluşacak.


CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık tarafından Basın Yayın Birliği iş birliğinde İstanbul’da alternatif yeni bir kitap fuarı düzenleniyor. CNR EXPO Yeşilköy’de 01-09 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenecek fuarın ana teması “Sosyal Medya ve Çocuk” olarak belirlendi.

CNR EXPO’da ilk kez düzenlenecek kitap fuarı ile ilgili bilgi veren Basın Yayın Birliği Başkanı Münir Üstün, sektörün ve özellikle İstanbul’un yeni bir kitap fuarına ihtiyacı olduğunu söyledi. Üstün, “Nüfusun 17 milyon olduğu İstanbul’da yılda bir defa yapılan kitap fuarı yeterli değil. CNR EXPO'da tam bir karnaval havasında geçecek yeni bir kitap fuarı düzenliyoruz,” diye açıklamada bulundu.

“Karnaval havasında geçecek”

Fuarın çocuk ve yetişkinler için sürpriz etkinlikleri olduğunu belirten Münir Üstün şöyle devam etti: “CNR Kitap Fuarı, her görüşten yayıncının ve kitapseverin buluşacağı tam bir kitap karnavalı halinde geçecek.”

Fuar, ziyaretçi ve katılımcılarına imza günleri, tiyatro gösterileri, konferanslar, söyleşiler ile dopdolu bir içerik sunmayı vaat ediyor.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam