VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
28 Ağustos 2018 Salı | Anasayfa > Haberler > Çocuklar için ilham veren seri Türkçede
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Çocuklar için ilham veren seri Türkçede

Tasarımcılardan sanatçılara, sanatçılardan bilim kadınlarına, Maria Isabel Sánchez Vegara'nın büyük hayalleri olan küçük kızların hikâyelerini anlattığı “Küçük İnsanlar & Büyük Hayaller” serisi Türkçede.Dünyaca ünlü bilim kadınları, sanatçılar, tasarımcılar, yazarlar, hepsi aslında büyük hayalleri olan küçük birer kız çocuğuydu. “Küçük İnsanlar & Büyük Hayaller” birbirinden güzel çizimleriyle küçük kızlara ilham verirken günümüzün rol modellerinin ve seçkin kadınlarının hayatlarının nasıl ulaşılabilir olduğunu gösteriyor.

Seride tasarımcı Coco Chanel’den yazar Agatha Christie’ye, ressam Frida Kahlo’dan, feminist Emmeline Pankhurst’e, bilim kadını Marie Curie’den oyuncu Audrey Hepburn’e birçok kadın yer alıyor.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam