VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
13 Eylül 2018 Perşembe | Anasayfa > Biyografi > Çocuklar için yeni kitaplar
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Çocuklar için yeni kitaplar

Çınar Yayınları eylül ayındaki kitaplarıyla hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap ediyor.

Çocuk zombi Mortina’yla tanışmaya hazır olun!

İtalyan yazar Barbara Cantini, on üç dile çevrilerek uluslararası başarı kazanan Mortina serisinin ilk iki kitabı Mortina ve Mortina: Gıcık Kuzen'de, yaşıtlarından çok önemli bir farkı olan, Cadılar Bayramı'nda kılık değiştirmek zorunda kalmayan bir çocuğun hikâyesini anlatıyor.


Travmalarla yüklü bir suç öyküsü:Raydan Çıkan Trenler

Latin Amerika’nın dikkat çekici yazarları arasında gösterilen Hernán Ronsino, dört farklı anlatıcı ve dört farklı zaman kullanarak bir yapboz oluşturuyor. Kendine has bir dille, gizemli bir suç öyküsüne imza atıyor.

Tabularla yüzleştiren, sözünü esirgemeyen bir roman!

Feminist okurların takipçisi olduğu yazarlardan biri olan Lidia Yuknavitch ise Ateşten Çıkan Kız’da bir şiddet mağdurunun direniş öyküsünü anlatıyor. Savaşın korkunçluğunu ve erkek egemen dünyanın acımasızlığını ele alıyor.
Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam