VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
21 Ocak 2014 Salı | Anasayfa > Haberler > Çukurova 211 bin kitapseveri ağırladı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Çukurova 211 bin kitapseveri ağırladı

Bu yıl 7'ncisi gerçekleştirilen Çukurova Kitap Fuarı pazar akşamı 211 bin ziyaretçinin katılımıyla sona erdi.


TÜYAP Adana Fuarcılık ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle, Çufaş Çukurova Fuarcılık Anonim Şirketi, Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen Çukurova 7. Kitap Fuarı, bu yıl da kitapseverlerden yoğun ilgi gördü. 211 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 235 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşti.

ORHAN KEMAL ANILDI
Fuar kapsamında panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleri gibi 60 kültür etkinliğinde ve imza günlerinde 300 yazar kitapseverlerle buluştu. Ayrıca,Adanalı
yazar Orhan Kemal, doğumunun 100. yılı dolayısıyla bir dizi söyleşi, panel, sergi ve 'Orhan Kemal 100 Yaşında Sempozyumu' ile anıldı.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam