VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
07 Eylül 2018 Cuma | Anasayfa > Haberler > Datça''da yılın yazarı Şebnem Burcuoğlu seçildi!
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Datça'da yılın yazarı Şebnem Burcuoğlu seçildi!

Kocan Kadar Konuş serisinin yazarı Şebnem Burcuoğlu, geçtiğimiz akşam Datça'da düzenlenen Altınbadem Ödül Töreni'nde halk oylamasıyla Yılın Yazarı seçildi


Çoksatanlar listesinin aylarca zirvesinde kalan, BKM tarafından beyaz perdeye uyarlanan Kocan Kadar Konuş serisinin yazarı Şebnem Burcuoğlu, geçtiğimiz akşam Datça'da düzenlenen Altınbadem Ödül Töreni'nde halk oylamasıyla Yılın Yazarı seçildi. Geçtiğimiz yıl yazdığı Datça hikayesi Çevrimdışı Aşk ile bu ödüle layık görülen Burcuoğlu'nun yeni kitabı Süreya Kuaför Salonu da sekizinci baskıya girerek çoksatanlar listesinde yerini aldı.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam