VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
01 Haziran 2016 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > David Mitchell da Future Library''de
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

David Mitchell da Future Library'de

İlk olarak geçen sene Margaret Atwood’un “Scribbler Moon” adlı eseriyle katkıda bulunduğu Future Library’ye bu sene “Cloud Atlas”ın yazarı David Mitchell destek verdi.


Katie Paterson’un iki yıl önce başlattığı Future Library projesi, geçen yıl Margaret Atwood’un yaptığı katkıdan sonra bu sene de David Mitchell’a destekçileri arasına kattı. David Mitchell, “From Me Flows What You Call” isimli son çalışmasını Future Library kapsamında Oslo’daki Nordmarka Ormanı’na gömdü.
Future Library, Katie Paterson’un geleceğe iz bırakmak adına başlattığı bir proje.

Yaklaşık iki sene önce, yüz sene içerisinde yayımlanacak bir antoloji için Oslo’daki Nordmanka Ormanı’na bin tane özel ağaç dikildi. Proje kapsamında, her sene bir yazar, daha önce yayımlanmamış ya da ortaya çıkmamış bir eserini, Nordmanka’ya gömecek. Eserler 2114 yılında okurların beğenisine sunulacak. Bu süre zarfında yazarların eserleriyle ilgili konuşmaları ya da herhangi bir açıklamada bulunmaları da yasak elbette.

Hem Katie Paterson’u hem de destek veren yazarları oldukça heyecanlandıran proje, geleceğe iz bırakmak adına başarılı bir çalışma.

Paylaş