VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
10 Ekim 2012 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Doğu Yücel''in çarşamba seçimi
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Doğu Yücel'in çarşamba seçimi

Doğu Yücel çarşamba günü için Mehmet Açar'dan Hayatın Anlamı ya da Akhisarlı Hasan Tütün'ün Maceralarını ve The Tea Party''den The Baazarı seçti.

Doğu Yücel'in bugünkü seçimi Mehmet Açar'dan... Aynı zamanda sinema eleştirmeni olan Mehmet Açar'ın İthaki Yayınları'ndan 2005 yılında yayınlanan "Hayatın Anlamı ya da Akhisarlı Hasan Tütün''ün Maceraları" Doğu Yücel'in sinemaya uyarlanması temennisinde olduğu bir kitap...

Kitaptan bir bölüm:


"Sabaha karşı odama gelip yatağıma uzandığımda, gözlerimi kapatır kapatmaz siyah pelerinli kız çıktı karşıma. Karanlık bir boşluğun içinde gülümseyerek bakıyordu bana. Onun peşinden ağır ağır karanlığa gömüldüm, adına gerçeklik dediğimiz katmanı yukarılarda bırakarak aşağı doğru çekiliyordum. O bakışlar beni içine alan bir kuyuydu sanki…

Sabah telefon çaldığındai kuyunun dibinde bir yerde, boşluktaydım ve galiba hiç ama hiçbir şey düşünmüyordum. Panik içinde fırlayıp, derin bir nefes aldım. “Çok şükür varım,” dedim, kimbilir neden?

Yakında önemli şeyler olacaktı. Artık bunu hissedebiliyordum. Ne olacağını kestiremiyordum ama zaman artık benim için başka türlü akacaktı…"

Kanadalı rock grubu The Tea Party'nin Kapalıçarşı'dan esinlenen parçası "The Baazar", grubun "The Edges of Twilight" albümünde yer alıyor.


Şarkıyı dinlemek için tıklayınız…

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam