VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
14 Mayıs 2015 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Doğu’ya dokunan fotoğraflar
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Doğu’ya dokunan fotoğraflar

Fotoğraf sanatçıları Ercan Arslan ve Kamil Fırat’ın Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır’a dair fotoğraflarından oluşan “Doğu’ya Dokunmak” kitabı sizi bu coğrafyaya çağıracak.

Doğu’ya doğru yol aldıkça zaman yavaşlar” der gezginler. Batı‘nın baş döndürücü hızı yerini sükunete hatta rehavete bırakır. Telaş sanki hiç uğramamıştır bu topraklara.Oysa güneş Batı‘ya göre daha önce doğar ve batar Doğu’da. Ama işte, şehirlerin keşmekeşi burada yerini dinginliğe, azlığa bırakmıştır.

Fotoğraf sanatçıları Ercan Arslan ve Kamil Fırat’ın 2014 yılında yola çıktıkları Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır’da çektikleri fotoğrafların her biri işte bu dinginliği ve farkı bir kez daha doğruluyor. Ercan Arslan’ın doğup büyüdüğü topraklara dair bir teşekkür niteliği de taşıyan fotoğraflarının en önemli özelliği ise bu şehirlerden geçip gider gibi değil dokunuyor olması. Zaten kitabın adı da “Doğu’ya Dokunmak.”

Bu yüzden Akfa Holding’in desteğiyle yayımlanan bu güzel kitabı en güzel anlatacak olan elbette içerdiği fotoğraflar olacaktır. İşte bunlardan bazıları:

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam