VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
14 Mayıs 2015 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Doğu’ya dokunan fotoğraflar
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Doğu’ya dokunan fotoğraflar

Fotoğraf sanatçıları Ercan Arslan ve Kamil Fırat’ın Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır’a dair fotoğraflarından oluşan “Doğu’ya Dokunmak” kitabı sizi bu coğrafyaya çağıracak.

Doğu’ya doğru yol aldıkça zaman yavaşlar” der gezginler. Batı‘nın baş döndürücü hızı yerini sükunete hatta rehavete bırakır. Telaş sanki hiç uğramamıştır bu topraklara.Oysa güneş Batı‘ya göre daha önce doğar ve batar Doğu’da. Ama işte, şehirlerin keşmekeşi burada yerini dinginliğe, azlığa bırakmıştır.

Fotoğraf sanatçıları Ercan Arslan ve Kamil Fırat’ın 2014 yılında yola çıktıkları Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır’da çektikleri fotoğrafların her biri işte bu dinginliği ve farkı bir kez daha doğruluyor. Ercan Arslan’ın doğup büyüdüğü topraklara dair bir teşekkür niteliği de taşıyan fotoğraflarının en önemli özelliği ise bu şehirlerden geçip gider gibi değil dokunuyor olması. Zaten kitabın adı da “Doğu’ya Dokunmak.”

Bu yüzden Akfa Holding’in desteğiyle yayımlanan bu güzel kitabı en güzel anlatacak olan elbette içerdiği fotoğraflar olacaktır. İşte bunlardan bazıları:

Paylaş