VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
19 Nisan 2013 Cuma | Anasayfa > Haberler > D&R İdefix’i satın aldı
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

D&R İdefix’i satın aldı

Doğan Medya Grubu’nun bir üyesi olan D&R, internet üzerinden kitap, müzik ve DVD satışı gerçekleştiren İdefix ve Prefix’i 11.5 milyon TL’ye satın aldı. Şirket, Prefix’i satın alarak online toptan satış kanalına da giriş yaptı.


Kitaptan müziğe, filmden elektroniğe, oyundan hobiye, hediyelik eşyadan kırtasiyeye geniş bir ürün yelpazesine sahip olan D&R, Elektronik Bilgi İletişim Hizmetleri’ne bağlı olan İdefix ve Prefix’i satın alarak online satış mağazasını büyütmüş oldu. D&R’ın Idefix’i almasıyla elektronik kitap pazarının da hareketlenmesi bekleniyor.

YATIRIMLARIMIZA YENİLERİNİ EKLEMEYİ HEDEFLİYORUZ

Dijital mecranın sunduğu büyüme fırsatlarını değerlendirmeye önem verdiklerini belirten Doğan Holding İcra Kurulu Başkanı Yahya Üzdiyen satışla ilgili şunları söyledi: “16 yıl önce kurduğumuz D&R, bugün Türkiye’de eğlence perakendesini tanımlayan markadır. Markamızı daha da güçlendirmek için önümüzdeki dönemde hem mağaza sayımızı artırmayı hem de hızlı büyüyeceğini öngördüğümüz online eğlence perakendesindeki yatırımlarımıza yenilerini eklemeyi hedefliyoruz.”

Üzdiyen, 48 bin metrekarelik 126 mağazasıyla hizmet veren D&R’ın, yaptıkları anlaşma sonunda 54 bin metrekarelik 136 mağazaya ulaşmasını planladıklarını söyledi.

11.5 Milyon TL karşılığında sahipleri değişen Idefix ve Prefix’in geçtiğimiz yıla ait net satışı 24 milyon TL’ydi. Bu satışın yüzde 56’sı 200 bin adet siparişle www.idefix.com web sitesi üzerinden gerçekleşti.

Paylaş