VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
31 Mayıs 2013 Cuma | Anasayfa > Haberler > Dünyaca ünlü bilimkurgu yazarı Jack Vance hayatını kaybetti
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Dünyaca ünlü bilimkurgu yazarı Jack Vance hayatını kaybetti

Bilimkurgu ve fantasik edebiyatın en önemli isimlerinden Jack Vance, 96 yaşında hayata veda etti.Amerikalı bilimkurgu ve fantastik edebiyat yazarı Jack Vance 96 yaşında yaşamını kaybetti.

Kalıforniya'daki evinde ailesinin yanında hayata veda eden Vance'ın ölümünün yakalandığı şeker hastalığı ve böbrek hastalıklarıyla ilgili olmadığı açıklandı.

Gerçek ismi John Holbrook olan yazar bugüne kadar Jack Vance, John Holbrook Vance, Ellery Queen gibi takma adlar altında 60'dan fazla kitap yayınladı.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam