VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
09 Ağustos 2018 Perşembe | Anasayfa > Haberler > Edremit Kitap Fuarı başlıyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Edremit Kitap Fuarı başlıyor

2. Edremit Kitap Fuarı “Sabahattin Ali Yılı” temasıyla 13 Ağustos’ta başlıyor.Kitap fuarının ilki geçtiğimiz yıl “Ölmez Ağacın Gölgesinde Kitap” sloganıyla yapılmıştı.Bu yıl, Edremit’te büyüyen,okula giden,eserlerinde körfezi ve insanını konu edinen Sabahattin Ali anısına “Sabahattin Ali Yılı” olarak düzenleniyor.
Fuar boyunca,onlarca söyleşi,imza günleri,dinletilerin yanında, çocuklara yönelik olarak da masal anlatı programları yer alacak.Ayrıca Türkiye’nin çok önemli isimleri ve belediye başkanlarıyla “Sosyal Demokrasi ve Toplumcu Belediyecilik” ile ilgili paneller de düzenlenecek,
13-19 Ağustos tarihleri arasında sürecek olan fuar,Edremit Zeytinli Altınkum Meydanı’nda gerçekleşecek.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam