VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
22 Ocak 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > Elif Şafak, Davos’ta Paulo Coelho ile bir araya geliyor
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Elif Şafak, Davos’ta Paulo Coelho ile bir araya geliyor

Eserleri dünyada 36 dile çevrilen yazar Elif Şafak, 23-27 Ocak 2013 tarihlerinde İsviçre’nin Davos kentinde yapılacak olan “Dünya Ekonomik Forumu 2013 Yıllık Toplantısı”na davetli olarak katılacak.

Şafak Davos’ta, 24 Ocak tarihinde “Yazarların Yaşamlarını Edebiyata Adamalarındaki İtkiler Nelerdir?” başlıklı etkinlikte, dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho ile bir araya gelecek ve bir konuşma yapacak. Etkinlikte ayrıca dünyanın en önemli yazarlarından Henning Mankell ve Verlagsgruppe Georg von Holtzbrinck CEO’su Stefan von Holtzbrinck de hazır bulunacak.
Şafak, forumun sanatçıları ve kültürel önderleri çalışmalarına dahil etme amacıyla oluşturduğu Sanat ve Toplum Çalışma Grubu’nun toplantısının yanı sıra, iki etkinliğe daha da katılacak. 25 Ocak’ta, “Günümüzün İleri Seviyede Bölünmüş Toplumlarında Kimlik Algısı Nasıl Değişiyor?” konulu panelde Mark Pagel, David Rosen, Ismail Serageldin gibi akademisyenlerle bir araya gelecek. “Bilginin Tek Merkezli Olmaktan Çıktığı Devirde Gelecek Kuşaklar Geçmişlerini Nasıl Öğrenecekler?” konulu panelde ise Justine Cassell, Thomas Campbell, Ge Jianxiong gibi kültür dünyasının önde gelen isimleriyle birlikte konuyu tartışacak.
Elif Şafak, 2012 yılında da İstanbul’da gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Zirvesi’ne katılmıştı.

Paylaş