VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
15 Ocak 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > Elli Ton Serisi’ni beğendiyseniz bu oyuna var mısınız?
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Elli Ton Serisi’ni beğendiyseniz bu oyuna var mısınız?

E.L. James’in “Elli Ton” üçlemesiyle başlayan erotik kitap furyasına yeni bir seri daha eklendi. Altın Kitaplar tarafından yayınlanan “Avalon” üçlemesinin ilk kitabı “Oyuna Var mısın?”, evli ve çocuk sahibi bir iş kadınının sıra dışı cinsel deneyimlerini konu alıyor.


Edebiyat gündemine bomba gibi düşen erotik romanslara bir yenisi daha eklendi: “Oyuna Var mısın?” Avustralyalı yazar Indigo Bloome tarafından kaleme alınan kitap, şehvet, tutku ve oyun üzerine kurulu. “Avalon” üçlemesinin ilk kitabı olan “Oyuna Var mısın?’’ yıllar sonra karşılaşan iki eski dost ve eski sevgilinin birbirlerine karşı yıllarca içlerinde biriktirdikleri şehvetin buluşması etrafında şekillenen bir romans. Bu erotik romanın konusuna geçmeden önce, 2012 yılına damgasını vuran, 41 ülkede çok satanlar listelerinin zirvesine yerleşen “Elli Ton” üçlemesinin, erotik roman satışlarını canlandırdığını ve bu romanlara ilgiyi artırdığını hatırlatalım. Şimdi de karşımızda yeni bir erotik üçleme var. Ancak bu kez başkahraman, cinselliği yeni yeni keşfeden toz bir genç kız değil, evli barklı bir anne. Üstelik yaşayabileceği en uçlardaki sıra dışı cinsel deneyimlerin hayata bakışının nasıl değiştiğini ve bu değişimin evrelerini hiç çekinmeden anlatıyor.
Başarılı bir kariyere sahip olan evli ve iki çocuk annesi Dr. Alexandra Blake günlük yaşamın yoğunluğu içerisinde cinsel arzularından uzaklaşmış, rutin bir hayat yaşamaktadır. Ev, işyeri ve seminerler... İki çocuğu ve eşiyle birlikte mutlu bir hayat yaşayan Alexandra derin akademik araştırmaların içerisinde kadın kimliğinden farkında olmasa da çoktan vazgeçmiştir.
Alexandra’nın üniversite yıllarındaki can yoldaşı, sırdaşı, biricik dostu ve sevgilisi olan Jeremy, geçen yıllar içerisinde Avustralya tıp dünyasının en saygın kişiliklerinden biri olmuş ve araştırmalarıyla çeşitli ülkelerdeki tıp çevrelerinde büyük ses getirmiştir. Bir tıp seminerine katılmak için hafta sonunu ailesinden ayrı geçirecek olan Alexandra oldukça heyecanlıdır. Üniversite aşkı Jeremy ile yıllar sonra bir araya gelecek ve sohbet edecektir. Ancak onu bekleyen fantezi dolu 48 saatten habersizdir.

GÖRMEDEN SEVİŞMEK
Alexandra’nın gözlerine damlatılan ilaçla görme yetisini iki günlüğüne kaybetmiş olması Jeremy ile yaşadığı cinsel deneyimleri daha farklı bir boyuta taşıyor. “Elli Ton” serisindeki kadın karakter erkeğin oyunlarına isteyerek boyun eğerken Alexandra, Jeremy’ye karşı elinde olmayan bir mahkumiyet içindedir. Jeremy’nin sıra dışı fantezileri Alexandra’nın tanımadığı sesleri duymasıyla daha ilginç bir hal almaya başlar. Oyunun içinde artık başkaları da vardır. Görme yetisini kaybetmiş olan Alexandra’nın hissetmeye başladığı korku, cinsel dürtülerine tahmin edemeyeceği etkilerde bulunur ve onu duygularını tamamen kaybettiği karmakarışık bir dünyanın içine atar. Oyunun bir bölümünde kulaklarına tıkadığı tıkaçlar işini daha zorlaştırsa da bu durum Alexandra’da eşsiz bir arzu patlamasına neden oluyor. Kulakları duymuyor ve gözleri görmüyorken deri giysiler içinde motosiklete binmek, paraşütle atlamak, ardından da tanımadığı onlarca kişinin ellerini bedeninde hissetmek, Alexandra için artık sınırları zorlanmanın da ötesindedir.
İşine saplantı denebilecek düzeyde bağlı olan Jeremy’nin görme ve işitme duyularının kaybedildiği bir ortamda cinsel ilişkinin nasıl deneyimleneceğini ölçmek için Alexandra’yı denek olarak kullanmış olduğunu anlamak ise, okurda ayrı bir şok etkisi yaratıyor. Anlaşılan o ki, serinin ikinci kitabı bu deneyin nasıl devam edeceğini ve deney etrafında şekillenecek olan Alexandra ve Jeremy aşkını konu alacak. “Elli Ton” üçlemesinin yakında beyazperdeye aktarılacak olması ise, erotik romanların sinema sektörüne de hareketlilik getireceğinin bir göstergesi.

Indigo Bloome kimdir?

İndigo Bloome, evli ve iki çocuk annesidir. Finans sektöründe başarılık bir kariyere sahip olan yazar, Sydney ve İngiltere’de yaşamış ve çalışmıştır. Bloome, kısa bir süre önce Avustralya’nın kırsal kesimindeki hayatı şehir hayatına tercih etmiş, bu da ona daha önce keşfedemediği yaratıcı yönlerini keşfetme fırsatı tanımıştır. Kitap okumayı, rüya yorumlamayı, sohbet etmeyi sevmesi ve insan aklının karmaşıklığı onu ilk romanını yazmaya yönlendirmiştir.

Paylaş