VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
24 Mayıs 2013 Cuma | Anasayfa > Haberler > Eskişehir Şiir Buluşması’nın onur konuğu Cevat Çapan
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Eskişehir Şiir Buluşması’nın onur konuğu Cevat Çapan

29 Mayıs’ta başlayacak Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşmasına Bosna Hersek, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Almanya ve Makedonya’dan şairler katılacak. Buluşmanın onur konuğu ise Cevap Çapan.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin bu yıl 3’üncüsü gerçekleştireceği "Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması", 29 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Koordinatörlüğünü Şair Haydar Ergülen’in yaptığı şiir buluşmasının onur konuğu Cevat Çapan olacak. Türkiye’den şairlerin yanı sıra Bosna Hersek’ten Adisa Basic, Hırvatistan’dan Branko Cegec, Makedonya’dan Slave Gjorgio Dimoski, Sırbistan’dan Radovir Andrıç, Slovenya’dan Peter Sulej

Etkinlikler kapsamında, Nâzım Hikmet’in ölümünün 50’nci yılında anıtsal mezarı önünde şiirlerle ve adına düzenlenecek söyleşiyle anılacağı etkinlikte, tüm şairler Eskişehir’de bulunan Frig uygarlığına ait Yazılıkaya anıtının önünde şiir okuyacak.

Çeşitli oturumların gerçekleştirileceği program kapsamında 30 Mayıs’ta Vedat Sakman ve 31 Mayıs’ta da Panfülüt sanatçısı Aydın Yavaş’ın piyanist Alexander Mekayev ile birlikte konser verecek.

Paylaş