VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
05 Ekim 2012 Cuma | Anasayfa > Haberler > Everest Yayınları’ndan Nişanyan açıklaması
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Everest Yayınları’ndan Nişanyan açıklaması

Nişanyan’ın kişisel bloğunda yayınladığı yazıdan sonra, yeni kitabının basılmayacağı söylentilerine Everest Yayınları vatankitap.com.tr'den yanıt verdi.

Buket Aşçı

Nişanyan, kişisel bloğunda Hz. Muhammed''e ağır hakaretler içeren filmi ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirince büyük bir tartışma yaşanmış, yazar için “vatan haini” tanımı yapılmıştı. En son buna yayınevinin de kitaplarını basmayacağı söylentileri eklenmişti. Bu söylentilere yayınevinin Genel Yayın Yönetmeni Sırma Köksal vatankitap.com.tr aracılığıyla yanıt verdi ve “yoğunluktan ötürü bir gecikme yaşıyoruz sadece” dedi:

“Everest Yayınları olarak Sevan Nişanyan’ın Aslanlı Yol adlı kitabını yayımlamamak değil, aralık ayında yayımlamak kararı aldık. Bu kararı almamızdaki tek sebep ise yayın programımızdaki yoğunluk ve zaten eylül ayından ekim ayına Nişanyan’ın talebi üzerine ertelenmiş olan bu kitabın basım ve dağıtım alanlarında yaratacağı sıkışıklıktı. Hazırlanması sırasında keyifle çalıştığımız bir kitabı, içinde yer almayan bir yazı nedeniyle yayımlamama kararı almamız düşünülemez bile. Everest Yayınları olarak biz, kendi yayımladığımız metinlerden sorumluyuz. Başka bir yayın organında yayımlanmış bir yazı yüzünden neden yayın programımızı değiştirelim ki? Herhangi bir özel ve tüzel kişiye hakaret içermediği sürece kapımız tüm kitaplara açıktır ve Everest Yayınları’nın 12 yıllık yayın hayatı sırasında yapmış olduğu yayıncılığa baktığınızda son derece cesur kitaplar yayımlamış olduğunu görürsünüz.”

Paylaş

İtimatGaliba en iyisi bir çırpıda söylemek. Doktorların yaptığı gibi. Ekim’den beri kanser tedavisi görüyorum ve biraz daha yolum var.

Devam
15 Eylül 2017 Yıl : 13
Sayfa : 163