VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
23 Temmuz 2013 Salı | Anasayfa > Haberler > Fight Club hayranlarına müjde
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Fight Club hayranlarına müjde

Chuck Palahniuk, sinemaya da uyarlanan kült romanı 'Fight Club'ın devamını çizgi roman olarak yazacağını açıkladı.Yazar Chuck Palahniuk, 1996’da yazdığı ve fenomene dönüşen romanı 'Fight Club'ın devamını yazacağını hayranlarına duyurdu. ABD’de düzenlenen çizgi roman fuarına katılan Palahniuk, kitabın çizgi roman serisi olarak yayınlanacağını açıkladı. Ünlü yazar, kitabın 10 yıl sonrasını anlatacağını ifade etti. Palahniuk, “Hikayeyi tekrar ortaya çıkmaya hazırlanan Tyler anlatacak. Marla ise evlilik hayatından sıkılmış durumda. Çiftin çocuklaklarının kaçırılmasıyla olaylar başlayacak” dedi.

Los Angeles Times’ın haberine göre, son olarak 'Beautiful You' adlı kitabını yayınlayan Palahniuk, yeni 'Fight Club'ın 2015’te satışa çıkacağını belirtti.

Chuck Palahniuk’un akıl almaz romanlarının aslında tümüyle kurmaca olmadığını anlatmak için yazdığı bir kitap “Kurgudan da Garip”. Kitabı ve Palahniuk’un yazarlık yolculuğunu, “Kaçaklar ve Mülteciler”, “Dövüş Kulübü” ve “Kurgudan da Garip” dışındaki tüm kitaplarını çeviren Funda Uncu geçtiğimiz aylarda Vatankitap için
değerlendirmişti. İşte o yazı:

http://vatankitap.gazetevatan.com/haber/hayatin_gercekleri_kurgudan_daha_beter/1/20125

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam