VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
05 Haziran 2013 Çarşamba | Anasayfa > Haberler > Fuar''ın onur yazarı Taner Timur
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Fuar'ın onur yazarı Taner Timur

2-10 Kasım tarihlerinde 32’ncisi düzenlenecek İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yılki onur yazarı, özellikle Türkiye devrim tarihinin en önemli uzmanlarından tarihçi Taner Timur olacak.
TÜYAP Tüm Fuarcılık tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenecek olan fuarın teması ise ‘Tarih: Geçmişteki Gelecek’ olarak belirlendi. 620 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla TÜYAP Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecek fuarda bu yıl yaklaşık 200 etkinlik planlanıyor. Fuarın bu yılki konuk ülkesi ise Çin Halk Cumhuriyeti olacak. 100’ün üzerinde Çinli yayınevinin ve çeşitli yazarların katılacağı fuarın uluslararası bölümünde 50 ülkeden 300 yayınevi, telif ajansları ve yayıncı birlikleri yer alacak.

Paylaş

Bir VatanKitap’ın perde arkasıBu ay üç özel röportajla çıkıyoruz okur karşısına. Bunlardan ilki Türk tiyatro tarihine sahneleye çıkan ilk kadın oyuncu Afife Jale'nin yaşamını romanlaştıran Osman Balcıgil'le bu büyük değer üzerine Ece Erol'un yaptığı şöyleşi oldu. Diğer bir özel röportajımızı Cemre Nur Meleke, Aslı Perker'le yeni romanı Flamingolar Pembedir üzerine gerçekleştirdi. Sinemaya da uyarlanan Kocan Kadar Konuş kitabıyla büyük çıkış yakalayan Şebnem Burcuoğlu ise özlenen sıcak mahalle özlemimizi, Cemal Süreya'ya gönderme yaparak Cemal ve Süreyya aşkı üzerinden giderdiği yeni romanı Süreya Kuaför Salonunu anlattı.

Devam