VATAN KİTAP - Vatan Gazetesi VATAN KİTAP - Gazetevatan.com
Gazetevatan Anasayfa
25 Nisan 2016 Pazartesi | Anasayfa > Haberler > Game Of Thones''u anlamak için 7 kitap
Normal Yazı Boyutu Orta Yazı Boyutu Büyük Yazı Boyutu

Game Of Thones'u anlamak için 7 kitap

George R. R. Martin’in fantastik kitap serisi “Buz ve Ateşin Şarkısı” (A Song of Ice and Fire)’ndan uyarlanan “Game of Thrones”i daha iyi anlamak için şu kitaplara göz atmak da yarar var.

George R.R. Martin’in “Buz ve Ateşin Şarkısı” serisinin ilk kitabı “Game of Thrones”tan aynı isimle uyarlanan televizyon dizisi bu yıl altıncı sezonunda... “Game of Thrones”, farklı hanedanların kral Robert'ın ölümünden sonra Westeros'taki demir tahtı ele geçirme mücadelesini işler. Robert'ın oğlu Joffrey babasının ölümünden sonra annesinin ve aşırı varlıklı ailesi Lannister hanedanının desteğiyle tahta geçer. Kral Robert'ın Kral El'i olan Lord Eddard Stark, Joffrey ve kardeşlerinin kral Robert'ın gerçek çocukları olmadığını ortaya çıkarmasının ardından öldürülür. Bunun üzerine Robert'ın kardeşleri Stannis Baratheon ve Renly Baratheon ayrı ayrı tahtın asıl sahiplerinin kendileri olduğunu söylerler. Bu arada Westeros'un farklı bölgelerindeki hanedanlar kendi hükümdarlıklarını kurmanın yolunu ararlar: Eddard Stark'ın en büyük oğlu Robb Stark Kuzey Kralı ilan edilirken, Balon Greyjoy kendi bölgesi olan Iron Islands'ta bağımsız yeni bir krallık kurar. Hikâye coğrafya ve karakterlere bölünmüş şekilde üç ana tema üzerinde devam eder. Bütün olaylar karakterlerin bakış açılarıyla anlatılır.

Fenomen haline gelen diziyi daha iyi anlamak için şu kitaplara bakmadan geçmeyin...Games of Thrones A-Z: An Unofficial Guide to Accompany the Hit TV Series
Yazar: Martin Howden
Yayınevi : John Blake Publishing


"A'dan Z'ye Game Of Thrones Rehberi”nde serinin kitaplar ve dizi üzerinden nasıl okunacağı anlatılıyor. Kitapta ayrıca ana karakterlerin biyografileri, bölümlerin ayrıntıları, George R.R. Martin'in yazı dünyasına dair derin okumalar da mevcut.
A Game of Thrones: Comic Book
“Game Of Thrones” karakterlerinin maceralarının çizgi romanla okumak isteyenler için…

Game Of Thrones Bulmacaları
Tim Dedopulos

Tim Dedopulos'ın kaleme aldığı “Game Of Thrones Bulmacaları”, “Game of Thrones'taki gibi entrika, ihanet ve mucizelerle karşılaşsanız ne yapardınız?" sorusu üzerinden okuru mucizeler diyarında geçen bulmacaları çözmeye davet ediyor.


Insıde Hbo's Game Of Thrones
Bu kitap Game Of Thrones fanlarına bu dünyanın daha derinine inme olanağı sunuyor. Yüzlerce set fotoğrafı, prodüksiyon ve kostüm tasarımı aşamasında yaşananlar, storyboard'lar ve George R.R. Martin'in eserinin nasıl muhteşem bir televizyon dizisine dönüştürüldüğü bu kitabın içinde…International Maxi Poster - Game Of Thrones
Pyramid International


“Game Of Thrones” karakterlerini posterlerini içeren kitap dizinin hayranları için...
Pyramid International Maxi Poster - Game Of Thrones - Antique Map

Game Of The Thrones’i daha iyi anlamak için bu antik haritalara ihtiyacınız var.

Winning the Game of Thrones: The Host of Characters and their Agendas
Valerie Estelle Frankel


Kitabın karakterleri, sembolleri, kıtalarının gizemini öğrenmek için…Paylaş